Celebrities Gossip Showbiz

I ftuar nga Duka i Madh të Rusisë, Princ Leka merr me vete partneren e tij të re!

Princ Leka ka qenë i ftuar nga Duka i Madh i Rusisë, George Mikhailovich dhe gruaja e tij Princesha Victoria në një mbrëmje gala prestigjoze fundjavën që lamë pas në Maltë.

Por Princ Leka nuk ka qenë vetëm në këtë udhëtim, pasi është shoqëruar nga partnerja e tij e re, fotografja Blerta Celibashi. Edhe pse nuk duket në sanjë foto të mbrëmjes gala, Blerta ka postuar në Instastory disa foto, ku ka treuar se dhe ajo ndodhet në Maltë.

Pas skandalit të fundit në oborrin Mbretëror, ku Princ Leka dhe Elia Zaharia kanë paditur njëri-tjetrin për dhunë, pasi të dyja palët janë përplasur më datë 5 mars, kur princi kishte shkuar tek shtëpia për të takuar vajzën e tyre të mitur. Pas përplasjes Leka ka denoncuar dhe babanë e Elias, Gjergj Zaharia, pasi sipas tij është fyer dhe dhunuar fizikisht nga ish-vjehrri.

E gjithë kjo situatë duket se është kaluar tashmë nga Princ Leka, i cili është në proces divorci me Elia Zaharian duket se ka getur qetësinë në krahët e partneres së tij të re.