Celebrities Film & Tv Gossip Showbiz

Ilir Shaqiri analizon lojën e Luizit dhe Oltës në këtë “Big Brother VIP”!

Mbrëmjen e sotme ka filluar sezoni i dytë i emisionit të vëllezërve Veshaj. Me një larmishmëri temash, të ftuar VIP, lojërash dhe performancash në studio, ‘Më lër të flas’ sjell alternativën më të mirë për të kaluar disa momente me të qeshura, energji dhe situata që nuk i keni parë në asnjë program televiziv.

Ndoshta nuk e prisnim por ja që ndodhi, i ftuar në emisionin “Më lër të flas” ka qenë Ilir Shaqiri. Për herë të fundit ishin parë bashkë në finalen e ‘BBVIP1’, por mesa duket Iliri dhe Donaldi, i kanë lënë pas mëritë dhe sot janë pajtuar.

Ndër të tjera të dy finalistët e BBV1 nuk lanë pa komentuar edhe lojën e banorëve që vazhdojnë në edicionin e dytë të këtij super formati. Donaldi shafqi disa foto të banorëve dhe Iliri dha mendimin e tij personal për lojën që ata kanë zgjedhur.

Iliri për Oltën: Unë mendoj që Olta është shumë luftarake, ka ndryshuar strategji. Olta është në evolucion si personazh me aq sa shikoj. 

Iliri për Sabianin: U gëzova kur hyri sepse kisha kohë që nuk e shikoja. Unë mendoj që siç jam unë baba është dhe ai. Çdo baba e di vetë se çfarë duhet të bëjë me instiktim që ka kundrejt fëmijës së tij. 

Iliri për Luizin: Luizin e shikoj një lojtar shumë të fortë. E karakterizon qetësia e Ilirit dhe batutat e Donaldit. Në qoftë se do t’i jepja një lloj definicioni, ama mendoj që të jesh class dhe fitues duhet të jesh origjinal.