Celebrities Film & Tv Gossip Music Showbiz

“Ishte poshtëruese…”/Dua Lipa rikujton momentin kur video e saj në koncert u bë meme në rrjetet sociale!

Këngëtarja Dua Lipa është një artiste e cila njihet në mbarë botën për talentin e saj, suksesin e krijimtarisë dhe projekteve. Së fundmi ajo ka zbuluar edhe një moment të  vështirë të jetës së saj të cilën e lidh edhe me muzikën, konkretisht koncertet. Dua Lipa ka treguar se iu desh të bënte një shkëputje nga rrjetet sociale pasi një video e kërcimit të saj u bë meme.

Ikona e popit, ka folur për kohën kur një video e saj duke kërcyer në skenë gjatë një koncerti të vitit 2017 u bë virale me fansat që e krahasonin atë me një laps në një ‘mprehëse lapsash’. Vlen të rikujtojmë gjithashtu se Dua sapo ka publikuar albumin e saj të tretë në studio “Radical Optimism”. Këngëtarja tha se ndihej e “fyer” për mënyrën sesi videoja qarkulloi në rrjet gjatë një interviste të sinqertë me The Guardian.

Kur njerëzit e morën atë fragment timin duke kërcyer në internet dhe e kthyen atë në një meme dhe më pas kur fitova Grammy-n e artistit të ri më të mirë dhe njerëzit thanë: “Ajo nuk e meriton atë, nuk ka prani në skenë. Ato gjëra ishin të dëmshme. Ishte poshtëruese. Më duhej ta largoja veten nga Twitter.

@popculturett #dualipa #meme #dance #popculture #onekiss #onekissdance #dulapeep #fyp #goviral ♬ original sound – pop culture

Këngëtarja e hitit “Don’t Start Now” shpjegoi se interpretimi dhe shkrimi i këngëve ishte gjëja që e bënte atë më të lumtur, por kjo po e bënte atë me të vërtetë të mërzitur, pasi njerëzit nuk dukej se gjithashtu vunë re gjithçka që ajo kishte punuar tani.

Në sytë e publikut, po kuptoja se kush isha si artiste, si interpretuese. E gjithë kjo po ndodhte kur isha 22-23 vjeçe dhe ende duke u rritur. Duhet të ndërtoni lëkurë të fortë. Duhet të jesh elastik.