Celebrities Gossip Showbiz

Ja cili është ‘çelësi sekret’ për një martesë të lumtur sipas Alicia Keys

Alicia Keys dhe bashkëshorti i saj, producenti Swizz Beatz, e dinë saktësisht se çfarë duhet për ta bërë martesën e tyre të funksionojë.
“Vërtetë po i kushtojmë kohë njëri-tjetrit. Ne të gjithë luftojmë me të”, tha këngëtarja për WSJ. revista për edicionin më të fundit të serisë së saj “My Monday Morning”.

“Ka shumë për të balancuar. Ka shumë për të bërë,” vazhdoi ajo. “Dhe ju e gjeni veten duke vrapuar dhe duke bërë gjërat për shkollën, për fëmijët dhe duke bërë të gjitha gjërat për listat tuaja, për të gjitha ëndrrat që keni në karrierën tuaj dhe atë që duhet të bëni më pas.”
Keys shtoi: “Ajo kohë së bashku me ju dhe partnerin tuaj është kaq e paçmueshme. Dhe për ta ndarë atë kohë dhe për ta bërë atë të rëndësishme, po aq të rëndësishme sa ato gjërat e përditshme, mendoj se me të vërtetë kthehet në marrëdhënie.”

“Ju kujtohet pse jeni të dashuruar, ju kujtohet pse ju pëlqeni njëri-tjetri, çfarë është interesante për njëri-tjetrin”, tha ajo.

Keys (emri i vërtetë i së cilës është Alicia Augello Cook) dhe Swizz Beatz (Kasseem Daoud Dean) u martuan në korrik 2010. Ata kanë dy fëmijë: Egypt 11 vjeç dhe Genesis 7 vjeç. Swizz Beatz gjithashtu ka tre fëmijë nga marrëdhëniet e mëparshme: Princi Nasir, Kasseem Jr. dhe Nicole.

Të dy u takuan për herë të parë kur ishin adoleshentë në New York City, por Keys shkroi në autobiografinë e saj se nuk ishte e interesuar për producentin për shumë vite.

“Ne përfunduam në të njëjtat qarqe në shfaqje të ndryshme dhe ngjarje të industrisë,” shkroi ajo në kujtimet e saj, “More Myself”, përmes revistës People.
“Ai zakonisht hipte në ndonjë makinë të bukur, duke u rrotulluar me ekuipazhin e tij në Bronx dhe të mbuluar me diamante. Nuk doja të bëja asgjë me atë skenë apo me Swizz.”
Më vonë ajo e zbuti qëndrimin e saj ndaj producentit pasi të dy punuan së bashku.
“Sa më shumë që flisnim, aq më shumë vura re se si funksiononte mendja e tij,” tha ajo. “Përtej xhinseve të gjera dhe xhaketave kishte thellësi. Ai ishte shumë i vetëdijshëm për atë që po ndodhte në botë.”