Celebrities Gossip

Kjo video nga shtëpia e Princeshës Diana po bën xhiron e rrjeteve sociale!

Vjeshta ka mbërritur në Althorp House dhe për të shënuar këtë rast, Charles Spencer, i cili jeton në shtëpinë e fëmijërisë, ka shpërndarë një video të pabesueshme të një zone të rrallë të pronës. Përmes llogarisë së tij në Instagram, ai tregoi një pamje të bllokut që ndodhet në anën e majtë të Althorp luksoz. Ndërtesa dukej aq verbuese e mbuluar nga rrezet e diellit pasi Charles Spencer filmoi të gjithë zonën. Pavarësisht ndryshimit të stinës, qielli ishte i kthjellët dhe një nuancë e bukur blu.

Pas divorcit nga princi i atëhershëm Charles, Diana donte të kthehej në Althorp, por vëllai i saj nuk e lejoi. Trupi i saj është varrosur në territorin e pasurisë së tyre të madhe, e cila më parë është përshkruar si “Një oaz qetësie”. Varri i Dianës ndodhet në mes të pellgut Oval të rrumbullakët dhe nuk është kurrë i aksesueshëm për publikun edhe kur shtëpia është e hapur për vizita. Megjithatë, nëse anëtarët e publikut dëshirojnë të bëjnë nderimet e tyre, ata mund të hyjnë në faltoren e veçantë ku mund të sjellin lule, kartolina dhe homazhe për princeshën e ndjerë.


Vitin e kaluar, Spencer zbuloi se vendi përkujtimor nuk ishte ndërtuar fillimisht për motrën e tij të ndjerë, por për paraardhësin e tyre, George John Spencer, i cili ishte në krye të Marinës Mbretërore në vitet e para të Luftërave Napoleonike. Rikujtojmë se, Princeshës Diana e pëlqente ushqimin e mirë nga bota dhe ajo kërkonte vazhdimisht të gatuhej nëse ishte duke darkuar në Pallatin Buckingham, në një restorant spektakolar apo në turne mbretërore. Sigurisht, kur qëndronte në shtëpi ajo preferonte ushqime më të thjeshta dhe më të shëndetshme. Shefi mbretëror Darren McGrady ka zbuluar në kanalin e tij në YouTube drekat apo darkat e shijshme që Princesha Diana hante dy ose tre herë në javë.