Luana Bajrami, 20-vjeçarja e cila çon Kosovën në Festivalin e Kanës!
@ the Movies • 15:28 12/06/2021
Kosova vijon të shkruajë historinë me filma mjaft të suksesshëm që përfaqësojnë vendin në festivale të rëndësishme, më i fundit “Luaneshat e Kodrës” nga regjisorja Luana Bajrami. Ky do të jetë filmi i parë kosovar i metrazhit të gjatë që do ta shfaqë premierën në një ndër festivalet më të rëndësishëm të filmit në botë, atë të Kanës. Edison Hallaçi Wizii Dj
Disa sugjerime filmash dhe serialesh më të fundit që nuk do të donit t’i humbisnit!
@ the Movies 09:44 13/04/2024
Serialet që po bëjnë namin momentalisht/”Supersex” me aktoren shqiptare dhe Rocco Siffredi!
@ the Movies 09:42 13/04/2024
Ja se çfarë filmash të shihni këtë fundjavë në Cineplexx!
@ the Movies 09:39 13/04/2024
Premiera absolute e filmit “Guxim” dhe Festivali i Filmit në Kanë/Ja të rejat nga kinematografia!
@ the Movies 00:03 06/04/2024
Së shpejti mbahet Festivali i Filmit në Kanë, ja çfarë të presim!
@ the Movies 00:02 06/04/2024
Pritjes i erdhi fundi, premiera absolute e filmit “Guxim” vjen në Cineplexx!
@ the Movies 00:01 06/04/2024
Premierat e Cineplexx dhe disa filma (jo) romantikë që mund t’i shihni me miqtë gjatë fundjavës…
@ the Movies 09:09 30/03/2024