Celebrities Magazine Showbiz

Meghan Markle ka marrëveshje të re për podcast-in e saj pas shkëputjes me Spotify!

Më pak se një vit pasi Princi Harry dhe Meghan, Dukesha e Sussex, i dhanë fund partneritetit të tyre në podcast me Spotify, Meghan ka një partner të ri podcasting. Meghan do të sjellë një podcast të ri, ende të pa shpallur në Lemonada Media, e cila lëshoi një deklaratë për shtyp të martën. Përveç podcast-it të saj të ri, Lemonada do të transmetojë gjithashtu “Archetypes”, podcast-i i Meghan që debutoi në 2022 në Spotify.

Lemonada nuk publikoi detaje shtesë në lidhje me podcast-in. Sipas partneritetit të ri krijues, Lemonada do të fillojë transmetimin e “Archetypes” këtë pranverë, duke trajtuar shitjet dhe shpërndarjen e reklamave. “Archetypes” paraqiti biseda midis Meghan dhe grave të tjera të njohura, duke përfshirë Mariah Carey, Mindy Kaling dhe Issa Rae. Kushtet financiare të marrëveshjes nuk u zbuluan. Një zëdhënës i Archewell Productions, kompania e themeluar nga Harry dhe Meghan, nuk iu përgjigj pyetjes së CNN në lidhje me kushtet e marrëveshjes. Meghan në një deklaratë tha:

Jam krenare që tani mund të ndaj që po bashkohem me ekipin e shkëlqyer në Lemonada për të vazhduar dashurinë time për podcasting. Të jesh në gjendje të mbështesësh një kompani të themeluar nga femrat me një listë podkastesh që provokojnë mendime dhe shumë argëtuese është një mënyrë fantastike për të nisur 2024. Plani ynë për të ripublikuar ‘Archetypes’ në mënyrë që më shumë njerëz tani të kenë akses në të, gjithashtu pasi lansimi i një podcast të ri dinamik janë në punë. Unë jam shumë i etur që të mund ta ndaj së shpejti dhe jam shumë i lumtur që i bashkohem familjes Lemonada.

CEO dhe bashkëthemeluese e Lemonada, Jessica Cordova Kramer, tha:

Talenti i Meghan si mikpritëse, krijuese dhe bashkëbiseduese është i pashembullt dhe ne jemi të emocionuar që bashkë-krijojmë një seri të re me të që nxit qasjen e saj në krijimin e artit që ka rëndësi.

Shefja kreative dhe bashkëthemeluesja e kompanisë, Stephanie Wittels Wachs, shtoi:

Ndërsa kemi filluar zhvillimin me Dukeshën e Sussex-it, ne jemi të mahnitur nga shpirti i saj bashkëpunues dhe vizioni i qartë, së bashku me dëshirën e saj të thellë për të krijuar dhembshuri dhe komuniteti përmes kësaj pune.

Lemonada Media është shtëpia e podcast-it të Julia Louis-Dreyfus, “Wiser Than Me Julia Louis-Dreyfus”, “Choice Words with Samantha Bee” dhe më shumë. Pasi dhanë dorëheqjen si anëtarë të familjes mbretërore dhe u transferuan në Shtetet e Bashkuara në vitin 2020, Harry dhe Meghan siguruan marrëveshje të shumta mediatike, duke përfshirë Spotify dhe Netflix, shtëpia e transmetimit të dokumentarëve të tyre, “Harry & Meghan“, e cila tregonte miqësinë e tyre, marrëdhënien e tyre me mediat dhe vendimi i tyre për t’u larguar nga jeta mbretërore. Partneriteti shumëvjeçar i çiftit përfundoi me Spotify në qershor 2023. Në atë kohë, Archewell dhe Spotify thanë për CNN se të dyja kompanitë kanë rënë dakord reciprokisht të ndahen dhe janë krenarë për serialin që kanë bërë së bashku.