Celebrities Gossip Showbiz

Mes Romeos dhe Ledjonës, ja kush zgjidhet lider i shtëpisë!

Big Brother Vip Albania është një fenomen social që mbërthen fort jo vetëm vëmendjen por edhe debatin publik. Këtë vit synimet janë akoma më të mëdha ndërsa shtëpia është më mbresëlënëse. Prej datës 13 Janar në Top Channel ka nisur edicioni i tretë i “Big Brother VIP 3”. Një reality show, i cili që në natën e parë të spektakli arriti të gozhdonte para ekranit teleshikuesit dhe rezultoi të ishte mjaft i suksesshëm.

Këtë javë banorët e kanë humbur sfidën nga Vëllai i Madh për shkak se Meritoni nuk e rrespektoi dhe theu rregullin. Për këtë ata mbetën pa buxhet dhe zgjodhën gjithashtu liderin e ri të javës. Me shumicë votash banorët zgjodhën Ledjonën si lidere deri të martën.

 

Vetëm pak më parë një zarf i bardhë ka mbërritur në shtëpi, kjo për shkak se banorët kanë humbur sfidën dhe nuk do të kenë buxhet për këtë javë. Të qëndronin pa ujë deri në një lajmërim të dytë ishte sfida nga Vëllai i Madh dhe Meritoni nuk e respektoi duke u hedhur në pishinë.