Celebrities Gossip Showbiz

Mos ndoshta Shakira ka gjetur një dashuri të re në Miami? Ja çfarë thonë mediat spanjolle…

Kantautorja kolumbiane, 46 vjeçe, po zhvendoset në Florida pasi nënshkroi një marrëveshje për kujdestarinë e fëmijëve me ish-in e saj, Gerard Pique. Fansave ju ka mbetur vetëm të hamendësojnë nëse ajo do të largohej nga Barcelona me djemtë e saj Milan, dhjetë vjeç dhe Sasha, tetë vjeç në qershor në fund të vitit të tyre shkollor ose brenda ditëve të ardhshme pasi u raportua se ajo kishte planifikuar të largohej më 1 prill.

Megjithatë, kjo ishte para se të raportohej se nëna e saj ishte shtruar në spital në Barcelonë pasi i ishte gjetur një mpiksje gjaku në këmbë. Tani uebsajti spanjoll i lajmeve OK Diario thotë se nëna e dy fëmijëve mund të ketë një arsye tjetër për të përshpejtuar lëvizjen e saj në Miami një ‘burrë misterioz’ që pretendohet se i është thënë se e ka takuar disa muaj më parë para se të shkruante këngën e saj të fundit që i dedikohej Pique dhe të dashurës së tij të re Clara Chia.

Faqja e internetit raportoi në fundjavë:

Duket se këngëtarja kolumbiane mund të kishte gjetur një iluzion të ri në formën e një burri misterioz që me sa duket e takoi në Miami dhe ka qenë në kontakt me të për katër muaj.

Ai nuk ofroi më shumë detaje, përveçse të thoshte se njeriu misterioz nuk ishteAntonio de la Rua, me të cilin ajo u takua përpara se të takonte Pique në Kupën e Botës 2010, ku Shakira performoi këngën e saj hit ‘Waka Waka’. Nuk ka pasur asnjë koment nga Shakira për raportimet spanjolle. MailOnline ka kontaktuar një përfaqësues të Shakira për komente të mëtejshme.

Ekspertja e Shakirës, Laura Fa, një nga dy gazetaret që raportojnë rregullisht për nënën e dy fëmijëve për gazetën katalanase El Periodico, tha në fillim të këtij muaji se artistja po shikonte një datë të re të 1 prillit për t’u larguar nga Barcelona me fëmijët e saj pas raportimeve fillestare do të ndodhte në fund të vitit shkollor në qershor.

Kjo ishte para se nëna e saj Nidia Ripoll të shtrohej në spital në kryeqytetin katalanas pasi një mpiksje gjaku u gjet në këmbën e saj. Shëndeti i dobët i babait të saj 91-vjeçar, William Mubarak, fillimisht u përmend si arsyeja kryesore që ajo hoqi dorë nga planet për t’u transferuar në Miami në fillim të vitit, pasi nënshkroi një marrëveshje për kujdestarinë e fëmijëve me Pique në dhjetor.

Çifti, i cili u nda në maj pas 11 vitesh së bashku, konfirmoi në nëntor se kishin arritur një marrëveshje pas një negocimi të stërzgjatur, i cili arriti në krye me një takim maratonë 12-orësh me avokatët e tyre. Ata nënshkruan marrëveshjen në një gjykatë në Barcelonë muajin e ardhshëm. Si pjesë e marrëveshjes, futbollisti i pensionuar Pique, tashmë në lidhje me bukuroshen katalanase Clara Chia, 23 vjeç, do të kalojë pushimet me fëmijët e tij.