Aktualitet

Mot i kthjellët dhe me vranësira, temperatura të ulëta!

Kjo e diel do të mbizotërohet nga mot i kthjellët, por i ftohtë.

Por pas mesdite pritet kalim i vranësirave në të gjithë territorin.

Parashikohet që ndikimi i kushteve të qëndrueshme atmosferike do të vijojë edhe gjatë natës.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë sërish rritje në të dy vlerat ekstremale ditore, duke u luhatur nga -2 deri në 14 gradë celcius.