Film & Tv

Netflix do të risjellë sezonin e ri të filmit vizatimor më të shikuar të fëmijërisë suaj!

Para disa ditësh, Netflix njoftoi risjelljen e serialit vizatimor të quajtur “Teletubbies” nga Andrew Davenport, bashkëkrijuesi i serialit origjinal që për herë të parë pushtoi botën në fund të viteve ’90. Seriali do të transmetohet nga “Tituss Burgess” i “The Unbreakable Kimmy Schmidt” dhe do të luajë Doctor Who’s Jeremiah Krage në rolin e “Tinky Winky”, Nick Kellington në rolin e “Dipsy”, Rebecca Hyland si “Laa-Laa” dhe Wonder Woman 198 Rachelle Beinart si “Po”.

Sipas Netflix, teletubbies e rinj do të ndjekin edhe një herë instruksionet e humanëve të koordinuar, teksa gëzojnë dhe do të kenë të gjitha llojet e aventurave edukative nën sytë vigjilentë të një dielli që është gjithashtu një foshnjë. “Teletubbies” e Netflix-it do të shfaqin gjithashtu një numër këngësh “Tummy Tales” që synojnë ta bëjnë të gjithë familjen të kërcejë së bashku. Versioni i ri i serialit vizatimor do të ketë 26 episode 12-minutëshe. Prindërit do të duhet të durojnë ulërimat e fëmijëve të tyre derisa ky serial të fillojë transmetimin e tij këtë muaj.

Teletubbies fillimisht u shfaq nga viti 1997 deri në 2001 dhe pati një ringjallje të mëparshme që zgjati nga 2015 deri në 2018. Gjithsej, ka pasur nëntë sezone dhe 485 episode të publikuara përpara kësaj risie të shfaqjes nga Netflix. Seriali përmban një grup personazhesh shumëngjyrëshe me antena, të cilët komunikojnë duke belbëzuar fjalët ashtu si foshnjat dhe të cilat janë gjatë gjithë kohës nën vëzhgimin e një dielli me fytyrë të vogël.

Duke gjeneruar rreth 2 miliardë dollarë të ardhura që nga fillimi i saj, marka “Teletubbies” mbetet e popullarizuar për shumë nga fëmijët e sotëm, të cilët përsërisin sjelljet e tyre dhe Netflix shpreson se do të përfitojë shikueshmëri më të lartë nga shtimi i kësaj shfaqjeje në programacionin e programeve për fëmijë.

Rikujtojmë, se një skeç i ndaluar i “Teletubbies” i titulluar “The Lion and The Bear”, është zbuluar pas dekadash. Një version i pacensuruar i cili është i vitit 1997, është publikuar në kanalin YouTube.