Aktualitet

Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme!

Kjo e hënë nis me mot me kthjellime dhe vranësira të pakta deri në mesatare, ndërsa mjegulla do të mbizotërojë në mëngjes dhe në mbrëmje. Temperaturat minimale do të luhaten nga 1 deri në 10 gradë, ndërkohë temperaturat maksimale do të shënojnë vlerat 11 deri në 14 gradë celsius në veri dhe 16 deri në 20°C në zonat e ulëta dhe bregdetare.

Era do të jete me drejtim Veri – Perëndim me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 balle në det të hapur. Temperaturat parashikohen:

 • Shkodër 5/15 °
 • Kukës 4/11 °
 • Lezhë 5/15 °
 • Dibër 4/14 °
 • Durrës 7/19 °
 • Tiranë  7/19 °
 • Elbasan 6/18 °
 • Berat 2/18 °
 • Vlorë 8/18 °
 • Korcë -0/8 °
 • Gjirokastër -1/15
 • Sarandë 8/18