Oscars

Edicioni i 96-të i Çmimeve Oscar vjen si gjithmonë ekskluzivisht në Top Channel dhe Top Albania Radio. Të dielën, ora 22:10 ju sjellim Live nga Hollywood mbrëmjen më të rëndësishme të filmave. Nën drejtimin e Blendi Salaj, për dy orët para ceremonisë së madhe, do të flasim me kineastë, aktorë, stilistë dhe producentë mbi filmat që garojnë për statujën e artë më të lakmuar në botën e kinematografisë. Konkurentët pretendentë për kategoritë kryesore, veshjet e tapetit të kuq të mbrëmjes dhe ceremonia më e rëndësishme e vitit analizohen në studion e Top Channel për të sjellë Hollywood më pranë publikut shqiptar. Ceremonia e ndarjes së Çmimeve Oscar vjen në Top Channel duke nisur nga mesnata, drejtpërdrejt dhe e pandërprerë.

E diel, 22:10

Hosts & DJs