Aktualitet

Parashikimi i motit, 9 prill 2024!

Këtë të martë vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme me mot të kthjellët dhe vlera të larta presioni për pjesën më të madhe të kohës.

Era do të fryjë e lehtë me drejtim juglindje-veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-5 m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe lugina fiton shpejtësi deri në 9 m/sek duke bërë që valëzimi
në dete të jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 9 deri 26°C
në zonat e ulëta 9 deri 29 °C
në zonat bregdetare 12 deri 28°C