Aktualitet

Parashikimi i motit, e enjte, 22 shkurt 2024!

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se ditën e sotme vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme. Moti parashikohet i kthjellët e me vranësira të pakta kalimtare ndërsa duke nisur nga orët e vona të mbrëmjes ka shtim gradual vranësirash deri të dendura. Mjegull/mjegullinë në orët e mëngjesit në zonat luginore.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-jugperëndim dhe me shpejtësi mesatare 1-8 m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare, era fiton shpejtësi 10-12 m/sek, shoqëruar me valëzimin në dete të forcës 1-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Shkodër
5/18
Diell re

Kukës
1/16
Diell re

Lezhë
8/18
Diell re

Dibër
0/15
Diell re

Durrës
7/19
Diell re

Tiranë
6/17
Diell re

Elbasan
4/16
Diell re

Berat
6/19
Diell re

Vlorë
4/18
Diell re

Korçë
0/12
Diell re

Gjirokastër
5/17
Diell re

Sarandë
10/19
Diell re