Fashion Health & Beauty

Pas suksesit në fushën e modës dhe parfumeve Prada tani krijon edhe koleksionin e parë të ‘make-up-it’!

Shtëpia luksoze e modës Prada ka krijuar koleksionin e parë të make-up-it dhe kujdesit të lëkurës i cili pritet të lançohet së shpejti. Koleksioni quhet “Rethinking Beauty”. Koleksioni i Prada Beauty pritet të dalë këtë muaj dhe do të përmbajë buzëkuq, fondatinë dhe katër produkte për një lëkurë me shkëlqim.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Prada Beauty (@pradabeauty)

Paletat e rimeleve kanë katër nuanca të ndryshme, me tekstura të pigmentuara. Gjithashtu, paketimi luksoz Prada është një xhevahir i vërtetë. Buzëkuqet janë një tjetër triumf, pasi ka 26 nuanca mat dhe e veçanta është se ato shoqërohen me paketim në tonalitete argjendi dhe ari, me logon ikonë trekëndore dhe një teksturë që të kujton atë të Prada.