Design Fashion Lifestyle

Për të fiksuarit pas atleteve, ju prezantojmë me modelet më të fundit të muajit dhjetor nga Nike dhe Adidas!

Ndoshta ju e shihni veten si një stilist potencial atletesh me një mori skemash fantastike. Por a mund të gjeni ndonjë gjë më të çuditshme se sa modeli i fundit i Sacai për një nga këpucët origjinale të vrapimit të Nike? Po në lidhje me ‘Air Force 1’, por me simbolin e Nike ngjyrë metalike? Ja modelet më të fundit nga Nike dhe Adidas pas të cilave do të ‘lini kokën’.

1. “Grinch” nga Adidas Original

Tani, Grinch, të gjithë e dimë, kishte dy këpucë që ishin shumë të ngushta. Kështu që ai kërkoi një marrëveshje sponsorizimi, për t’i bërë ato siç duhet. Na pëlqeu ngjyra ‘Grinchy’ sapo i pamë. Por tani ne e duam kamoshin e gjelbër të këtij adidas.

Dhe ne do të thonim se kjo këpucë e re është ajo që duhet për të rënë në sy. Por gjithashtu edhe grafika! Të gjitha arsyet e tjera të mira se psse këto këpucë Grinch ‘do të vjedhin Krishtlindjet’! Gjithë sezonin e festave! Për më tepër, ato vijnë në një kuti të kuqe të veçantë.

2. Samba OG nga Adidas Original

Tani, mund të mos e keni vënë re, por aktualisht po zhvillohet një turne i caktuar futbolli. Dhe nëse keni më shumë se një interes kalimtar për lojën e bukur, atëherë, në një kohë ose në një tjetër, me siguri do të keni zotëruar një palë Adidas ‘Sambas’. I prezantuar për herë të parë në vitin 1949 për t’u mundësuar lojtarëve të vrapojnë në terrene të forta dhe të akullta stërvitore, vazhdoi të bëheshin këpucët e dyta më të shitura të markës pas Stan Smith.

3. “Air Force 1 Low Silver Swoosh” nga Nike

Projekti “Ngjyra e muajit” i Nike për të shënuar ditëlindjen e 40-të të ‘Air Force 1’ merr një kthesë të përshtatshme festive për dhjetorin me një ngjyrë metalike argjendi. Synimi fillestar i markës për linjën ishte të nxirrte modele të reja çdo sezon, si me Air Jordan, por dizajni i Bruce Kilgore rezultoi i pamundur për t’u realizuar. Thjeshtësia  është çelësi i tërheqjes së tij të përjetshme, por kush mund t’i rezistojë zbukurimeve me shkëlqim të sezonit? Dhe këto detaje tonalizohen më shumë me markën.

4. ‘Cortez 4.0’ nga Nike x Sacai

Dhe kështu, kthehemi aty ku filloi gjithçka. Këpuca e parë Nike e dizenjuar nga Bill Bowerman, Cortez, feston ditëlindjen e saj të 50-të me një ripërpunim nga Chitose Abe. Natyrisht që nuk është aq e thjeshtë, me qasjen e Sacai-t ndaj bashkëpunimeve që gërmojnë në arkivat e Nike dhe nxjerrin disa afate kohore menjëherë. Taka e rrumbullakosur dhe teknika me shollë të dyfishtë kthehet sërish dhe, si gjithmonë, do të duhet të jeni dy herë më të shpejtë se kushdo tjetër për të ‘rrëmbyer’ një palë.