Celebrities Gossip Showbiz

Përpara se të shesë rezidencën ish-gruaja e Eminem, Kim Mathers merr kredi nga kompania e reperit për shtëpinë e re që ka blerë!

Ish-gruaja e Eminem, Kim Mathers, po zhvendoset për herë të dytë këtë vit, nga rezidenca e saj e mëparshme e ndërtuar me porosi, e cila thuhet se ishte ndërtuar nga Eminem për fëmijët e tyre. Ajo tani po zhvendoset në një pronë të re me vlerë rreth gjysmë milioni dollarë, duke përmendur nevojën për një shtëpi vetëm me një kat për shkak të lëndimeve të marra në një aksident automobilistik në vitin 2015.

Fëmijët e Mathers-it, duke përfshirë djalin e saj Parker, kanë zgjedhur rezidencën e saj aktuale me katër dhoma gjumi në Macomb në vend që të banojnë me të. Ajo thuhet se ka marrë një kredi prej 615,000 dollarësh nga kompania e Eminem, Shady Games Inc., për të blerë shtëpinë e saj aktuale. Megjithatë, më pak se gjashtë muaj pasi u transferua, ajo po zhvendoset në një pronë më të vogël njëkatëshe me tre tualete dhe pesë dhoma gjumi, duke ofruar shumë hapësirë kur tre fëmijët e saj më të mëdhenj e vizitojnë.

Prona e re ka gjithashtu veçori të përmirësuara të privatësisë, si portat e larta anësore dhe një kopsht të izoluar të pasmë. Raportohet se ka gjithashtu pajisje të tilla si një pishinë, vaskë të nxehtë, fushë basketbolli dhe rrjetë volejbolli. Zona e qetë në natyrë ishte një pikë e rëndësishme e shitjes për Kim, duke ofruar ngushëllim pas një periudhe sfiduese. Mathers u përball me vështirësi, duke përfshirë humbjen e nënës së saj Kathy Sluck vitin e kaluar dhe një përpjekje pasuese për vetëvrasje.

Më vonë ajo hyri në rehabilitim për varësinë, duke theksuar rëndësinë e gjetjes së rehatisë dhe stabilitetit në shtëpinë e saj të re.