Albanian’s Hot Top 30, Week of December 4th

Dy reperët e njohur, Capital T dhe MC Kresha janë rikthyer me një bashkëpunim të ri. Ashtu siç kishin paralajmëruar, dyshja kanë publikuar këngën me titullin “Legendary”. Projekti vjen me tekst të shkruar nga dy artistët. Këngëtari dhe kantautori i njohur Pirro Çako ka laçuar së fundmi një këngë të re, e cila është një dedikim për djalin e tij. Kënga, e cila ka një tekst kuptimplotë dhe tejet emocionues, titullohet “Tjetër Njeri”.

“Lonely” nga Butrint Imeri dhe Era Istrefi është një këngë që flet për ndjenjën e vetmisë dhe thyerjen e zemrës pas përfundimit të një lidhjeje. Tekstet shprehin konfuzion dhe mall për personin që është larguar, si dhe një ndjenjë të humbur pa to. Edhe pse artistja Samanta Karavello njoftoi se do të hiqte dorë nga Festivali i Këngës, ajo ka surprizuar ndejkësit duke publikuar një këngë të re titulluar “U Pa”.

Ghetto Geasy shquhet për projektet e tij mjaft energjike, por këtë radhë shohim një anë mjaft të ndjeshme të tij. Si dhurata më e bukur për të, erdhi një projekt muzikor nga reperi i cili ia dedikoi vajzës. Përmes vargjeve, ai e shprehu dashurinë e madhe për të dhe se si ajo i dha kuptim jetës së tij.

Këngëtarja e mirënjohur, Kida po punon vazhdimisht për projekte të bukura. Pas përmbylljes së një sezone të suksesshme te verës me shumë koncerte e mbrëmje muzikore, artistja tashmë ka zbuluar se ka finalizuar disa këngë të reja, ku e fundit titullohet “Vuj”. Nga ana tjetër, prej disa kohësh Ronela ka lajmëruar se disa prej projekteve muzikore janë gati dhe albumi i saj thuajse ka përfunduar dhe duket se do të publikohet  së shpejti. “Jeta Kriminale” është kënga e parë publikuar së fundmi nga albumi “Bardh e zi”.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
Capital T x MC Kresha
Legendary
2
Pirro Cako
Tjeter Njeri
3
Butrint Imeri x Era Istrefi
Lonely
4
Samanta
U pa
5
Geasy
Marget
6
Kida
Vaj
7
Ronela Hajati
Jeta Kriminale
8
David Dreshaj, Young Zerka
Diabla
9
Bardhi x Ricky Rich x Dj Gimi-O
Sa më do
10
Luiz Ejlli
Frymë
11
Olsi Bylyku x Emra Brah
Vuj Vuj
12
Humus
Amshim
13
Elinel x Rina
Du
14
Mato
E fundit
15
Redina Trieshi
Eja me mua
16
Ledri Vula
Paranormal
17
Tuna feat. Markel Goga
Ani
18
Benny Bee
Pa mu
19
Alban Skënderaj
Sikur Ta Dija
20
Fifi
Nale
21
Sidarta, Yll Limani
Spiti
22
Pirro Çako
Shpirt
23
Ya Nina
Ya Ya
24
Elai
Mu nda
25
Gesko
E Jona
26
Yll Limani
Per kon je zbukuru
27
La Fazani
Gjemi do pare
28
Klajdi Haruni
Vajzat e babit
29
Klajdi Haruni ft. Bruno
Mbase
30
Luiz Ejlli
Pa ty (Në Kuadër Të Dashurisë)