Albanian’s Hot Top 30, Week of November 27th

Pa dyshim mund ta themi se kjo javë është e mbushur me plot bashkëpunime midis artistëve në tregun tonë muzikor. I pari vjen midis David Dreshaj dhe Young Zerka, të cilët vijnë me “Diabla”. Më pas Bardhi, Ricky Rich, Dj Gimi-O vijnë me një projekt mjaft interesant dhe ritmik, i cili quhet “Sa më do”.

Luiz Ejlli publikon këngën e tij të re, “Frymë”, ku konfirmohet dhe shtatzënia e Kiarës! Luizi dhe Kiara kanë konfirmuar me një videoklip mjaft të ëmbël se janë në pritje të fëmijës së tyre të parë. Çifti do të sjellë në jetë një vajzë dhe nuk mund të ishin më të lumtur se kaq. Nga ana tjetër, Olsi Bylyku dhe Emra Brah kanë bashkuar forcat për të sjellë “Vuj Vuj”, ku që nga titulli nënkuptohet që ka të bëjë me ndjenjat e emocionet pas një ndarje.

Grupi i njohur Humus kanë sjellë projektin e radhës. “Amshim” vjen nën tingujt karakteristikë të tyre, të cilët e kanë shoqëruar edhe me një videoklip. Bashkëpunimi i fundit vjen midis dyshes Elinel dhe Rina, të cilët kanë sjellë një dedikim rreth dashurisë, titulluar “Du”.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
David Dreshaj, Young Zerka
Diabla
2
Bardhi x Ricky Rich x Dj Gimi-O
Sa më do
3
Luiz Ejlli
Frymë
4
Olsi Bylyku x Emra Brah
Vuj Vuj
5
Humus
Amshim
6
Elinel x Rina
Du
7
Mato
E fundit
8
Redina Trieshi
Eja me mua
9
Ledri Vula
Paranormal
10
Tuna feat. Markel Goga
Ani
11
Benny Bee
Pa mu
12
Alban Skënderaj
Sikur Ta Dija
13
Fifi
Nale
14
Sidarta, Yll Limani
Spiti
15
Pirro Çako
Shpirt
16
Ya Nina
Ya Ya
17
Elai
Mu nda
18
Gesko
E Jona
19
Yll Limani
Per kon je zbukuru
20
La Fazani
Gjemi do pare
21
Klajdi Haruni
Vajzat e babit
22
Klajdi Haruni ft. Bruno
Mbase
23
Luiz Ejlli
Pa ty (Në Kuadër Të Dashurisë)
24
ZAZA x Evi Reci
Mdo
25
Tironci ft. Just X
Rezarta
26
Fifi ft. Ermal Fejzullahu
Trendafil Blu
27
Ardit Cuni x Klement
AmanMen
28
Aldor Dore
Rastësisht
29
Klajvert
Dashuri
30
Semi
Buzët