Albanian’s Hot Top 30, Week of March 25th

Këngëtari mjaft i dashur Petrit Çarkaxhiu, vjen me një projekt të radhës, që artisti ka vendosur ta titullojë “Kangë Muzgu”. Videoklipi është publikuar edhe në kanalin e tij në YouTube, ku Petriti shfaqet i ulur në një karrige teksa luan me kitarë notat e këngës së tij.

Pas përfundimit të “Big Brother VIP Albania”, prej nga doli edhe fitues, Luiz Ejlli është bërë aktiv në muzikë, film, në rrjetet sociale dhe në koncerte. Dhe tashmë kemi një surprizë të re nga artisti… Luiz Ejlli sapo ka publikuar këngën e tij më të fundit. Projekti i tij i ri mban titullin “Kce” dhe u përqafua menjëherë nga publiku. Kënga erdhi si surprizë për të gjithë fansat e tij, të cilët mezi prisnin një projekt të ri nga artisti. Me siguri, “Kce” do të jetë një nga këngët që do të na shoqërojë gjatë gjithë sezonit veror.

Pas suksesit me këngën “Isabel”, Martin Pano vjen me një projekt të ri titulluar “Harroj”. Ky projekt, falë dashamirësve të artit të tij, është bërë pjesë e “Albanian’s Hot Top 30” duke u bërë kështu kënga e dytë e tij që e arrin këtë gjë. Një bashkëpunim i fortë ka ardhur këtë javë midis Emra Brah dhe Semi Jaupaj, të cilët kanë sjellë bashkë një këngë dedikuar dashurisë, e cila titullohet “Fotografia”.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
Petrit Çarkaxhiu
Kangë muzgu
2
Luiz Ejlli
Kce
3
Martin Pano
Harroj
4
Emra Brah x Semi Jaupaj
Fotografia
5
Ledri Vula
Kill Me
6
Mc Kresha & Lyrical Son
No Luv
7
Mc Kresha & Lyrical Son ft. Ledri Vula
Rebele
8
Vesa
M’ke dasht
9
Dafina Zeqiri ft. Mc. Kresha
Luj
10
David Dreshaj ft. Blero
Ta Dija
11
Elhaida Dani
Zemrës
12
Argjend Gjigja
Tolerom
13
Meriton Mjekiqi x Majk
Ku Je
14
Bardhi
Tradhtare
15
Alandy
Pa Limit
16
Art Abazi
Pa Gjumë
17
Ervin Gonxhi ft. Martin Hoxha, Vinsmoker
Face To Face
18
Mc Kresha x Lyrical Son Ft. Majk
Zemra e saj
19
ADION x Nonejm
Todo o Nada
20
Arta Kabashi & Anso
Inshallah
21
Elgit Doda
Do Vij
22
Ibro Deli
A thu
23
Xhensila
Zemër e Helmuar
24
Sardi
Ndoshta Ti Je Mirë
25
Stiv
Harruar
26
Aurela Gaçe & Aleksandër Gjoka
Eja dashuri
27
Meriton Mjekiqi x Bardhi
Firmato
28
Capital T
Propaganda
29
Rzon x Majk
Forca
30
Don Phenom
Supreme