Albanian’s Hot Top 30, Week of May 27th

Kjo javë e klasifikimit të “Albanian’s Hot Top 30” vjen mjaft fuqishëm, ku në hyrjet e reja mbizotërojnë bashkëpunimet midis artistëve më të njohur. Algert Sala dhe Sonja Likaj vijnë me “Hedh pas”, një këngë dedikuar ndenjave të dashurisë. Një projekt mjaft interesant vjen mes Gran Error dhe Elvana Gjata, ku këngëtarja shqiptare ka ndryshuar totalisht paraqitje dhe këndon në gjuhën angleze dhe spanjolle. Ish-fituesi i BBV2, Luiz Ejlli, vjen në një bashkëpunim me Geasy, titulluar “Ding Ding “.  Ndërsa Samanta dhe Muma sjellin një projekt mjaft ritmik, titulluar “Valla”.

Përsa i përket projekteve solo, le të themi që ka pasur mjaft prurje kjo javë. Sheila vjen me “Enderr”, një këngë mjaft ritmike, e cila i dedikohet dashurisë. Era Istrefi, pas një shkëputje të gjatë nga muzika, vjen këtë herë me këngën “Më Humbe”. Marsela Çibukaj ka realizuar një tjetër këngë nga albumi i saj i ri dhe titullohet “As engjëll as dreq”. Ndërsa grupi i mirënjohur Elita 5 i mbetet besnik stilit të tij unik dhe na ka dhuruar një projekt tjetër fantastik, titulluar “Natën e mirë”.

Powered by The Top List © / Top Awards

1
Algert Sala ft. Sonja Likaj
Hedh pas
2
Gran Error x Elvana Gjata
Besame En Rio
3
Sheila
Enderr
4
Geasy x Luiz Ejlli
Ding Ding
5
Era Istrefi
Më humbe
6
Samanta x Muma
Valla
7
Marsela Çibukaj
As engjëll as dreq
8
Elita 5
Natën e mirë
9
Sardi x Arnon
Me Pas Mujt
10
Vesa x Romeo x Ervin Gonxhi
Me Prit
11
David Dreshaj x Skerdi
Sonte
12
Yll Limani
Merri krejt
13
La Fazani
Histori
14
Vedat Ademi
Maria
15
Butrint Imeri
Psikopat
16
Elai
Ghetto
17
Soni Malaj x Dara
E Para e Rralla
18
Alban Skenderaj
La La La
19
Kejsi Tola
Për Ty
20
Kelly
Hello
21
lluni ft ELINEL
Rap Chat Gpt
22
Dardan x Azet
Pa mu
23
2Ton
Kaniher
24
Elvana Gjata
Ku gjen më mirë
25
Blleki
TATALOKA
26
BBV3 Cast of 100 Days
Kap Prime
27
Stresi, Varrosi
Ke Inat
28
Baby G
Take 2
29
Skerdi
Pa mu
30
Julio Imeri
Ne të dy