Albanian’s Hot Top 30, Week of May 20th

Kjo javë e klasifikimit të “Albanian’s Hot Top 30” vjen mjaft fuqishëm, ku në hyrjet e reja mbizotërojnë bashkëpunimet midis artistëve më të njohur. Sardi dhe Arnon vijnë me “Me Pas Mujt”, një këngë dedikuar ndenjave të dashurisë. Një tjetër projekt realizuar nga banorët e edicionit të tretë të “Big Brother VIP Albania” është publikuar, ku marrin pjesë Vesa Smolica, Romeo Veshaj dhe Ervin Gonxhi, titulluar “Me Prit”. Ndërsa David Dreshaj dhe Skerdi sjellin një projekt mjaft ritmik, titulluar “Sonte”.

Përsa i përket projekteve solo, le të themi që janë pak më të shumta në numër. Yll Limani vjen me “Merri krejt”, një këngë e cila momnetalisht është bërë mjaft virale në rrjete sociale. La Fazani, pas publikimit të projekteve që kanë qenë edhe më parë në Top Awards, vjen këtë herë me këngën “Histori”. Vedat Ademi ka realizuar një këngë që në pamje të parë i dedikohet personit të zemrës së tij dhe titullohet “Maria”. Butrint Imeri ka hapur sezonin veror me një projekt mjaft ritmik dhe energjik, i cili titullohet “Psikopat”. Ndërsa Elai i mbetet besnik stilit të tij unik dhe na ka dhuruar një projekt tjetër fantastik, titulluar “Ghetto”.

Powered by The Top List © / Top Awards

1
Sardi x Arnon
Me Pas Mujt
2
Vesa x Romeo x Ervin Gonxhi
Me Prit
3
David Dreshaj x Skerdi
Sonte
4
Yll Limani
Merri krejt
5
La Fazani
Histori
6
Vedat Ademi
Maria
7
Butrint Imeri
Psikopat
8
Elai
Ghetto
9
Soni Malaj x Dara
E Para e Rralla
10
Alban Skenderaj
La La La
11
Kejsi Tola
Për Ty
12
Kelly
Hello
13
lluni ft ELINEL
Rap Chat Gpt
14
Dardan x Azet
Pa mu
15
2Ton
Kaniher
16
Marsela Çibukaj
Petale
17
Ibro Deli
Jarana
18
Elvana Gjata
Ku gjen më mirë
19
Blleki
TATALOKA
20
BBV3 Cast of 100 Days
Kap Prime
21
Stresi, Varrosi
Ke Inat
22
Baby G
Take 2
23
Skerdi
Pa mu
24
Julio Imeri
Ne të dy
25
Skerdi
Xinxerfille
26
Era Istrefi
Mona Lisa
27
Dhurata Dora
Sheqer
28
Stresi & One T
Mos u dorzo 2
29
Olta Boka
Me shume se ti
30
Lore
Te Du