Albanian’s Hot Top 30, Week of September 18th

Bjorni Linza është ndër artistët më të rinj të tregut muzikor shqiptar. Ai u prezantua me këngën e tij të parë, “Malet lëvizën”, dhe menjëherë hyri në “The Top List”. Tashmë ai vjen me projektin e tij të radhës titulluar “Oh Celebrate Him” në bashkëpunim me Yohanan. Kjo këngë, njësoj si projekti i tij i parë muzikor, është i zhanrit gospel, këngë kishtare. “Oh Celebrate Him”, Bjorni ia ka dedikuar burimit të jetës, Zotit. Por emri i tij nuk është tërësisht i panjohur në botën e artit. Bjorni ka qenë gjithashtu një nga skenaristët e filmit shqiptar “Red Lines”.

Luiz Ejlli sa vjen e po bëhet edhe më aktiv me karrierën e tij pas daljes nga ”Big Brother VIP”. Të gjitha këngët që ai ka publikuar pas daljes nga shtëpia më e famshme në Shqipëri kanë rezultuar mjaft të suksesshme. Projekti i tij i radhës mesa duket qenka një amanet për dikë të rëndësishëm në jetën e tij, pasi kënga e tij e re titullohet “Amanet”. Fansat mesa duket po numëronin minutat mbrapsht në seksionin e komenteve teksa kënga po publikohej. Reagimet e deritanishme janë mjaft të mira dhe si duket edhe suksesi i kësaj kënge do të jetë i garantuar.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
Bjorni Linza ft. Yohanan
Oh Celebrate Him
2
Luiz Ejlli
Amanet
3
Kieda Budini
Për ty lë ëndrrat
4
Cricket x Ada & Ya Nina
Dance for the money
5
Alban Chela & Tiri Gjoci
Killing Me
6
Rina x The Victor
Ça Je
7
Lil Koli x Rvchet x Solo
Mah Bebé
8
Capital T x Eaz & Rina
Dirty Move
9
Tuna
Qa Bone
10
Capital Bra x OTTO
Was Geht
11
Denk x Noizy
Andërr
12
Kida x Mc Kresha x Lyrical Son
Fluturu
13
Dafina Zeqiri ft. Elgit Doda
Si Mua
14
David Dreshaj
Alkool
15
Aurela Gaçe
Se ti je
16
Mato Lale
Diamante
17
Mc Kresha ft. Butrint Imeri
Zhurmë (Genvis & Tr3ndy Mashup)
18
Ledri Vula x Mc Kresha x Vig Poppa
2 Passaporta
19
Ledri Vula x Capital T
Win Win
20
RØN
Po du
21
Ledri Vula
Rri
22
Samanta
Kush Je
23
Julio Imeri
Ishim Gjithcka
24
Claydee x Elgit x Romeo x Donald
Habibi Lele
25
Ledri Vula ft. Lumi B
Mrena
26
Ronela x Fifi
Hajde Shpirti
27
Erik Lloshi feat. G-Bani
E amël asht'
28
letskillua
S.A.D
29
Jericho
Ali Pasha I Janinës
30
David Dreshaj feat. Don Phenom
Tequila