The Playlist, Week of April 3rd

“Cure For Love” është një këngë nga kantautorja Ellie Goulding për albumin e saj të pestë në studio, “Higher Than Heaven”, i cili do të publikohet zyrtarisht më 7 prill 2023. Nëpërmjet kësaj këngë të këndshme dance-pop, Ellie këndon për një lidhje të kaluar dhe se si po e ndjek atë, por nuk do ta lërë atë ta ndikojë përgjithmonë dhe nuk do të bëjë më të njëjtat gabime. Ajo e di se do të largohet prej saj dhe përfundimisht, do t’i harrojë të gjitha dhe do të jetë në një vend më të mirë. Ajo postoi një pjesë të këngës (krahas shumë fragmenteve të tjera për këngë të ndryshme nga albumi) përgjatë një serie videosh të postuara në rrjetet e saj sociale.

Pas publikimit të “Heart Wants What It Wants”, Bebe Rexha ka ardhur këtë javë me një tjetër projekt të ri, titulluar “Call On Me”. Deri më tani ka ardhur versioni audio, por spekulohet se këngëtarja mund të zhvillojë edhe një videoklip për këngën. Edhe ajo do të lançojë albumin të radhës, e cila ka vendosur si titull emrin e saj, “BEBE”. Ai do të publikohet zyrtarisht më 28 prill 2023.

“Fly Girl” është një këngë e gjitha për argëtimin! FLO fillimisht e para-publikoi këngën në llogarinë e saj në Twitter më 13 mars 2023. Fansat u përgjigjën menjëherë, duke treguar emocionet e tyre për këngën më të fundit të FLO. Zbulimi për projektin u rrit më shpejt se kurrë, veçanërisht në komunitetin e fansave në Twitter. Më 17 mars 2023 në TikTok publikohet një fragment i ri i këngës. Fansat filluan menjëherë ‘të bëjnë presion’ që kënga të publikohej dhe vjen në bashkëpunim së bashku me Missy Elliott.

1
Ellie Goulding
Cure For Love
2
Bebe Rexha
Call On Me
3
Flo Rida
Good Girls On Vacation
4
Tones And I
I Am Free
5
Purple Disco Machine, Kungs
Substitution
6
Altégo
Bling Bling
7
Armin van Buuren, Wrabel
Feel Again
8
Becky G, Peso Pluma
Chanel
9
Armin van Buuren feat. Alika
On & On
10
Aiello
Aspettiamo Mattina
11
Libianca
People (Check On Me)
12
Spencer Sutherland
Jealousy
13
FLO ft. Missy Elliott
Fly Girl
14
Regard, Ella Henderson
No Sleep
15
thasup ft. Tedua
Dimmi Che C’è
16
Mikolas Jozef
Boys Don't Cry
17
Dimitri Vegas & Like Mike x Ne-Yo x Danna Paola
Mexico
18
Negramaro, Elisa, Jovanotti
Diamanti
19
Taylor Swift
All Of The Girls You Loved Before
20
Lewis Capaldi
How I’m Feeling Now
21
Ed Sheeran
Eyes Closed
22
Rosalia, Rauw Alejandro
Beso
23
Ellie Goulding
By The End Of The Night
24
Major Lazer, Major League Djz, Tyla, LuudaDeejay, Yumbs
Ke Shy
25
Chlöe
Body Do
26
Fall Out Boy
Hold Me Like a Grudge
27
Linkin Park
Fighting Myself
28
Ciara
Da Girls
29
ILLENIUM, JVKE
With All My heart
30
Maluma, Anuel AA
Diablo, Qué Chimba
31
Alana Springsteen, Mitchell Tenpenny
Goodbye Looks Good On You
32
LP Giobbi, Sofi Tukker
If Love Is A Skill
33
Halsey
Die 4 Me
34
Follya
Mister
35
Amtrac
Nobody Else
36
Anabel Englund
Need Me Right
37
Quinze, Bob Sinclair
Never Knew Love Like This Before
38
Jovanotti, Ackeejuice Rockers
E si fa bello per te
39
Fabrizio Moro
Tutta La Voglia Di Vivere
40
Gaia
Estasi
41
Toosii
Favorite Song
42
Hozier
Eat Your Young
43
Nothing But Thieves
Welcome to the DCC
44
MistaJam
Nothing Else Matter
45
Sophie and the Giants ft. Mearsy
DNA
46
Spencer Sutherland
Cry
47
Loreen
Tattoo
48
RAYE
Ice Cream Man.
49
Whipped Cream
Rewind.. (But I Love You)
50
Big Time Rush and Maffio
Dale Pa 'Ya