The Playlist, Week of March 27th

Artistja e talentuar Rosalia dhe Rauw Alejandro kanë publikuar të premten bashkëpunimin e tyre të parë të përbashkët të quajtur ‘RR’, ku përfshijnë tre këngë të titulluara ‘Vampiros’ dhe ‘Promesa’ dhe ‘Beso’. Çifti i ka zënë të gjithë në befasi, pasi kanë përdorur ‘Beso’ për të treguar se do të martohen pas disa vitesh bashkë. Videoklipi i tyre i ri përfshin video më të shkurtra të Rosalia dhe Rauw Alejandro që shijojnë jetën së bashku dhe teksti mund të interpretohet si një letër dashurie.

Halsey ka sjellë në versionin solo një bashkëpunim të kryer para disa vitesh midis saj, Future dhe Post Malone për albumi e këtij të fundit. “Die 4 Me” është një zhaner trap-pop që paraqet Post dhe Future që ankohen për marrëdhëniet e tyre me gra të pabesueshme, ndërsa Halsey ofron një perspektivë të grave të forta dhe të suksesshme. Ajo ka ndryshuar disa vargje të këngës, duke shtuar disa detaje të reja nga jeta e saj pas ndarjes.

“Eyes Closed” është një këngë e përzemërt që përshkruan emocionet me të cilat përballeni kur humbni një person të rëndësishëm në jetën tuaj. Është shkruar për një nga miqtë më të ngushtë të Ed Sheeran, Jamal, i cili fatkeqësisht vdiq nga një atak i papritur në zemër në shkurt 2022. Ed, megjithatë, ia dedikon këngën kujtdo që ka humbur një mik të ngushtë apo një të dashur dhe thotë se kënga tashmë i përket të gjithëve. Teksti i këngës reflekton në faktin se çfarëdo që ai bën, gjithçka i kujton gjërat që kanë bërë së bashku dhe se kërcimi me sy mbyllur e lejon atë të kujtojë dhe të kalojë dhimbjen. Kënga u publikua për herë të parë si single në mars 2023, por gjithashtu përfshihet në albumin e gjashtë në studio të Sheeran.

1
Ed Sheeran
Eyes Closed
2
Rosalia, Rauw Alejandro
Beso
3
Ellie Goulding
By The End Of The Night
4
Major Lazer, Major League Djz, Tyla, LuudaDeejay, Yumbs
Ke Shy
5
Chlöe
Body Do
6
Fall Out Boy
Hold Me Like a Grudge
7
Linkin Park
Fighting Myself
8
Ciara
Da Girls
9
ILLENIUM, JVKE
With All My heart
10
Maluma, Anuel AA
Diablo, Qué Chimba
11
Alana Springsteen, Mitchell Tenpenny
Goodbye Looks Good On You
12
LP Giobbi, Sofi Tukker
If Love Is A Skill
13
Halsey
Die 4 Me
14
Follya
Mister
15
Amtrac
Nobody Else
16
Anabel Englund
Need Me Right
17
Quinze, Bob Sinclair
Never Knew Love Like This Before
18
Jovanotti, Ackeejuice Rockers
E si fa bello per te
19
Fabrizio Moro
Tutta La Voglia Di Vivere
20
Gaia
Estasi
21
Toosii
Favorite Song
22
Hozier
Eat Your Young
23
Manuel Turizo
Triste
24
Nothing But Thieves
Welcome to the DCC
25
Usher
GLU
26
Tori Kelly
missin u
27
Amaarae
Reckless & Sweet
28
Matchbox Twenty
Wild Dogs (Running in a Slow Dream)
29
Adekunie Gold, Zinoleesky
Party No Dey Stop
30
MistaJam
Nothing Else Matter
31
Snakehips, Tkay Maidza
Show Me the Money
32
Sophie and the Giants ft. Mearsy
DNA
33
Spencer Sutherland
Cry
34
Almost Monday
Only Wanna Dance
35
Tiziano Ferro
Addio Mio Amore
36
Loreen
Tattoo
37
RAYE
Ice Cream Man.
38
Miley Cyrus
River
39
PNAU, Khalid
The Hard Way
40
Meghan Trainor
Mother
41
Becky G, Omega
Arranca
42
ArrDee, Cat Burns
Home For My Heart
43
Whipped Cream
Rewind.. (But I Love You)
44
Karol G
Mientras Me Curo Del Cora
45
Big Time Rush and Maffio
Dale Pa 'Ya
46
Bebe Rexha
Heart Wants What It Wants
47
Diodato
Così Speciale
48
Francesca Michielin
quello che ancora non c'è
49
j-hope ft. J.Cole
‘on the street
50
Nicki Minaj
Red Ruby Da Sleeze