The Playlist, Week of February 12th

Kënga “Dance Alone” nga Sia & Kylie Minogue flet për dëshirën për të shpëtuar nga sfidat dhe zhurmat e jetës dhe për të gjetur ngushëllim në aktin e kërcimit vetëm. Nëpërmjet tekstit të saj, kënga përcjell një ndjenjë pavarësie, lirie personale dhe vetë-shprehje.

“Kissing Strangers” nga Usher eksploron pasojat e një marrëdhënieje të dështuar dhe luftën për të ecur përpara. Teksti i këngës përshkruan dëshirën e narratorit për ish-partneren e tij, ndërsa përpiqet ta harrojë atë duke u përfshirë në takime të rastësishme me të panjohur.

“Purple Irises” nga Gwen Stefani dhe Blake Shelton është një baladë e përzemërt për frikën e humbjes së një dashurie që është e çmuar dhe e pazëvendësueshme. Teksti eksploron cenueshmërinë dhe pasiguritë që mund të lindin në një marrëdhënie, si dhe dëshirën për të mbajtur dashurinë, pavarësisht natyrës së saj kalimtare. Kënga përfshin tema të vetë-reflektimit, nostalgjisë dhe fuqisë transformuese të dashurisë.

1
Sia, Kylie Minogue
Dance Alone
2
Usher
Kissing Strangers
3
Brittany Howard
Power To Undo
4
Gwen Stefani, Blake Shelton
Purple Irises
5
Fivio Foreign, Lil Tjay
Trauma
6
RLY
Safe & Sound
7
Jorja Smith
Finally
8
Sinkane
How Sweet Is Your Love
9
Alessandra Amoroso
Fino a qui
10
Renga Nek
Pazzo Di Te
11
The Kolors
Un Ragazzo, Una Ragazza
12
Mahmood
Tuta Gold
13
Il Volo
Capolavoro
14
Negramaro
Ricominciamo Tutto
15
Megan Thee Stallion
Hiss
16
Kali Uchis, Peso Pluma
Igual Que Un Ángel
17
Oscar and the Wolf
Angel Face
18
24Goldn
Clarity
19
Tones and I
Dreaming
20
Enrique Iglesias, Yotuel
Fría
21
The Blessed Madonna, Clementine Douglas
Happier
22
Tom Walker
Head Underwater
23
Fall Out Boy
So Much (For) Stardust
24
Giant Rooks
Under Your Wings
25
Bombay Bicycle Club, Lucy Rose
Willow
26
Rita Ora, Keith Urban
Shape Of Me
27
Benjamin Ingrosso
Kite
28
Maluma, J Balvin
Gafas Negras
29
Dillon Francis & Good Times Ahead
Peluca
30
Paul Russell
Say Cheese
31
Inna
Cheeky
32
Cheat Codes, Birdy
Head Up
33
LP
Mean Streak
34
Elio
More Than My Mind
35
Justin Timberlake
Selfish
36
Jason Derulo & Michael Bublé
Spicy Margarita
37
Calum Scott
Lighthouse
38
Max, Duckwrth
Say Less
39
Kungs,David Guetta,Izzy Bizu
All Night Long
40
goddard. x Cat Burns
Wasted Youth
41
Oliver Heldens & 韋禮安 WeiBird
Out of Love
42
Club Dogo, Elodie
Soli A Milano
43
Becky Hill, Sonny Fodera
Never Be Alone
44
Mumford & Sons x Pharrell Williams
Good People
45
R3HAB, VIZE, JP Cooper
Jet Plane
46
Jacob Collier, Camillo
Mi Corazón
47
Paloma Faith, Kojey Radical
Pressure
48
Kygo, Ava Max
Whatever
49
Bishop Briggs
Triumph
50
Ella Henderson, Rudimental
Paradise