The Playlist, Week of February 19th

“CONTIGO” është një këngë e përzemërt që eksploron mallin dhe varësinë e fortë ndaj një personi. Tekstet përcjellin lidhjen e thellë të folësit me këtë person dhe besimin e tyre se jeta e humb kuptimin pa to. Kënga kap emocionet që lidhen me mungesën e dikujt dhe dëshirën për t’u ribashkuar. Ai flet për përvojën universale të dëshirës për dikë dhe ndikimin që ai ka në jetën e dikujt.

Kënga “Training Season” nga Dua Lipa duket se eksploron temat e cenueshmërisë, kërkimit të lidhjes dhe dëshirës për intimitet emocional. Kënga duket se përshkruan dëshirën e këngëtares për dikë që mund ta kuptojë thellë dhe ta mbajë afër. e. Fraza e përsëritur “Training season’s over” sugjeron një gatishmëri për të kaluar përtej lidhjeve të përkohshme dhe për të ndjekur një lidhje emocionale më të rëndësishme.

“TEXAS HOLD ‘EM” nga Beyoncé është një këngë e gjallë dhe energjike që ndërthur elemente të zhanreve country dhe kërcimit. Tekstet përmbajnë referenca fjalë për fjalë dhe metaforike, duke eksploruar tema të arratisjes, elasticitetit dhe ndjekjes së argëtimit përballë vështirësive.

1
Angelina Mango
La Noia
2
Geolier
I P’ me, tu P’ te
3
Good Neighbors
Home
4
Billy Joel
Turn The Lights Back On
5
Martin Garrix, Third Party, Oaks, Declan J Donovan
Carry You
6
Karol G, Tiësto
Contigo
7
Maren Morris
Dancing With Myself
8
Pearl Jam
Dark Matter
9
Jess Glynne
Enough
10
iann dior
House On Fire
11
Skylar
Jungle Type Love
12
Teddy Swims
Lose Control (Goddard Remix)
13
Calvin Harris, Rag'n'Bone Man
Lovers In A Past Life
14
Solomon
Over
15
Southstar, Cosby, Sebo
Set Me Free
16
Dua Lipa
Training Season
17
Ariana Grande, Mariah Carey
yes, and?
18
Caravan Palace
Mirrors
19
Africanism, Aradyan, Bob Sinclar
Leleley
20
Ridsa
Piano Piano
21
Claude
Écoutez-moi
22
ALFA
Vai!
23
Nothing But Thieves
Oh No :: He Said What?
24
Annalisa
sinceramente
25
Beyoncé
Texas Hold ‘Em
26
Beyoncé
16 Carriages
27
Sia, Kylie Minogue
Dance Alone
28
Usher
Kissing Strangers
29
Brittany Howard
Power To Undo
30
Gwen Stefani, Blake Shelton
Purple Irises
31
Fivio Foreign, Lil Tjay
Trauma
32
Jorja Smith
Finally
33
Sinkane
How Sweet Is Your Love
34
Alessandra Amoroso
Fino a qui
35
The Kolors
Un Ragazzo, Una Ragazza
36
Mahmood
Tuta Gold
37
Il Volo
Capolavoro
38
Negramaro
Ricominciamo Tutto
39
Kali Uchis, Peso Pluma
Igual Que Un Ángel
40
Tones and I
Dreaming
41
The Blessed Madonna, Clementine Douglas
Happier
42
Tom Walker
Head Underwater
43
Fall Out Boy
So Much (For) Stardust
44
Giant Rooks
Under Your Wings
45
Benjamin Ingrosso
Kite
46
Dillon Francis & Good Times Ahead
Peluca
47
Inna
Cheeky
48
Justin Timberlake
Selfish
49
Jason Derulo & Michael Bublé
Spicy Margarita