The Playlist, Week of March 25th

“Puntería” është një këngë lozonjare dhe joshëse që eksploron emocionin dhe rrezikun e të qenit në shënjestër nga dikush që di saktësisht se si të magjeps dhe të joshë. Pavarësisht pranimit të rreziqeve të mundshme, joshja e dorëzimit ndaj intensitetit të tërheqjes rezulton jashtëzakonisht joshëse për këngëtarët. Bashkëpunimi midis Shakira dhe Cardi B i shton këngës energji dhe dinamizëm, duke krijuar një festë sensualiteti, besimi dhe dëshire.

“Human” nga Lenny Kravitz është një këngë reflektuese dhe fuqizuese që thellohet në thelbin e të qenit i vërtetë me veten përballë sfidave dhe presioneve të jashtme. Tekstet përcjellin një mesazh të përqafimit të humanizmit të dikujt, zgjedhjes së autenticitetit mbi gënjeshtrën dhe përpjekjes për rritje dhe përmbushje personale.

“Von Dutch” nga Charli XCX thellohet në temat e obsesionit, xhelozisë dhe të perceptuarit si numri një në jetën e dikujt. Kënga i referohet markës Von Dutch, e cila ishte e njohur në fillim të viteve 2000 si një “kult”, duke përzier elementë nostalgjie me kulturën bashkëkohore pop.

1
Charlie XCX
Von Dutch
2
Cardi B, Shakira
Punteria
3
Travis
Gaslight
4
Lenny Kravitz
Human
5
P.O.D.
Lies We Tell Ourselves
6
Pnau
Nostalgia
7
Hozier
Too Sweet
8
Ermal Meta
L’unico Pericolo
9
Justin Timberlake
Play
10
Justin Timberlake
Imagination
11
Justin Timberlake
Flame
12
Raye
Worth It
13
Dotan
Louder
14
Capo Plazza
Acqua Passata
15
Mahmood, Angèle
Sempre / Jamais
16
Justin Timberlake
No Angels
17
Alfie Templeman
Eyes Wide Shut
18
Liam Payne
Teardrops
19
Jennifer Lopez, (G)i-dle
This Time Around
20
Meghan Trainor, T-Pain
Been Like This
21
Tones And I
I Get High
22
Bon Jovi
Legendary
23
Gunna, Offset
Prada Dem
24
ZAYN
What I Am
25
Majestic
When I Close My Eyes
26
Flo
Walk Like This
27
Ariana Grande
We Can’t Be Friends (Wait For Your Love)
28
Pharrell Williams, Miley Cyrus
Doctor (Work It Out)
29
Twenty One Pilots
Overcompensate
30
Cat Burns
Alone
31
Olly Alexander
Dizzy
32
iann dior
I Think You Should Go
33
Joalin
La Chica-cá
34
Galantis, David Guetta, & 5 Seconds of Summer
Lighter
35
The Kid Laroi
Still Yours
36
Jamie Jones, Jazzy
We Groovin
37
Myke Towers
La Capi
38
Justin Timberlake
Drown
39
Kasabian
Call
40
Selena Gomez
Love On
41
Wes Nelson, Craig David
Abracadabra
42
Gryffin & Rita Ora
Last of Us
43
Connor Price & Tommy Royale
Overnight
44
Teddy Swims
Lose Control (Goddard Remix)
45
Usher
Kissing Strangers
46
Mahmood
Tuta Gold
47
Justin Timberlake
Selfish
48
Tom Walker
Head Underwater
49
Good Neighbors
Home