The Playlist, Week of April 1st

Cardi B është rikthyer me një tjetër këngë të re, “Enough (Miami)”. Megjithatë, artistja mund ta bëjë të vështirë për disa fansa që të përqendrohen në teksin aspak modest të këngës së saj të re, falë paraqitjes së saj mbresëlënëse.

Pas më shumë se 20 vjetësh që nga publikimi i këngës hit “Fotografía”, këngëtarja kanadeze Nelly Furtado dhe këngëtari kolumbian Juanes bashkohen sërish në “Gala y Dalí”, një këngë e re e stilit pop për dashurinë e fortë. Kënga, e shkruar nga Nelly Furtado dhe e realizuar nga të dy artistët, ndjek trashëgiminë e këngës ikonike të vitit 2002.

Dolly Parton nuk është e vetmja legjendë e muzikës, këngët klasike të së cilës kanë gjetur rrugën e tyre në albumin e ri të Beyonce, “Cowboy Carter”. Kjo për shkak se kënga e njohur e Nancy Sinatra-s “This Boots Are Made for Walkin” mund të dëgjohet në “Ya Ya”. Nga ana tjetër, Camila Cabello ka hyrë zyrtarisht në epokën e saj të re me publikimin e këngës “I Luv It” me Playboi Carti së bashku me një videoklip muzikor shoqërues.

1
Cardi B
Enough (Miami)
2
ZHU, Sabrina Claudio
Settle For Less
3
Garbage
I Just Wanna Have Something To Do
4
Toby Romeo ft. Sam Fischer
Shine
5
Leony
Simple Life
6
Gossip
Give It Up For Love
7
Beyoncé
YA YA
8
Camilla Cabello & Playboi Carti
I LUV IT
9
Darin
Electric
10
Benson Boone
Slow It Down
11
Nelly Furtado, Juanes
Gala y Dalí
12
Charlie XCX
Von Dutch
13
Cardi B, Shakira
Punteria
14
Travis
Gaslight
15
Lenny Kravitz
Human
16
P.O.D.
Lies We Tell Ourselves
17
Pnau
Nostalgia
18
Hozier
Too Sweet
19
Ermal Meta
L’unico Pericolo
20
Justin Timberlake
Play
21
Justin Timberlake
Imagination
22
Justin Timberlake
Flame
23
Raye
Worth It
24
Dotan
Louder
25
Capo Plazza
Acqua Passata
26
Mahmood, Angèle
Sempre / Jamais
27
Justin Timberlake
No Angels
28
Alfie Templeman
Eyes Wide Shut
29
Liam Payne
Teardrops
30
Jennifer Lopez, (G)i-dle
This Time Around
31
Meghan Trainor, T-Pain
Been Like This
32
Tones And I
I Get High
33
Bon Jovi
Legendary
34
Gunna, Offset
Prada Dem
35
ZAYN
What I Am
36
Majestic
When I Close My Eyes
37
Flo
Walk Like This
38
Ariana Grande
We Can’t Be Friends (Wait For Your Love)
39
Jamie Jones, Jazzy
We Groovin
40
Myke Towers
La Capi
41
Gryffin & Rita Ora
Last of Us
42
Joalin
La Chica-cá
43
Galantis, David Guetta, & 5 Seconds of Summer
Lighter
44
The Kid Laroi
Still Yours
45
Wes Nelson, Craig David
Abracadabra
46
Justin Timberlake
Drown
47
Kasabian
Call
48
Usher
Kissing Strangers
49
Mahmood
Tuta Gold