The Playlist, Week of March 4th

Në këngën “Doctor (Work It Out)” nga Pharrell Williams & Miley Cyrus, teksti rrotullohet rreth metaforës së të qenit mjek ose infermiere për dikë që ka nevojë për kujdes dhe vëmendje në një marrëdhënie. Ai përcjell një mesazh dashurie, përgjegjësie dhe gatishmërie për të bërë gjithçka që duhet për të përmirësuar një marrëdhënie dhe për ta mbajtur atë të shëndetshme. Ai inkurajon hapjen, ndershmërinë dhe përpjekjet proaktive për të punuar me sfidat dhe për të ushqyer një lidhje të fortë.

“Overcompensate” nga Twenty One Pilots thellohet në tema të mbështetjes te vetja, identitetit dhe luftës për kontroll. Kënga hapet me fraza të fshehta në gjuhë të ndryshme, duke sugjeruar një ndjenjë misteri dhe transformimi. Personazhi kryesor duket se po reflekton mbi evolucionin e tyre dhe fuqinë që ata mbajnë në botën e tyre imagjinare, Trench.

“Alone” nga Cat Burns thellohet në temën e vetmisë, dëshirës për shoqëri dhe frikës për të qenë përgjithmonë vetëm. Kënga kap betejat emocionale të dikujt që ndihet i izoluar dhe dëshiron një lidhje më të thellë me një person tjetër.

1
Pharrell Williams, Miley Cyrus
Doctor (Work It Out)
2
Twenty One Pilots
Overcompensate
3
Cat Burns
Alone
4
Olly Alexander
Dizzy
5
iann dior
I Think You Should Go
6
Joalin
La Chica-cá
7
Galantis, David Guetta, & 5 Seconds of Summer
Lighter
8
The Kid Laroi
Still Yours
9
Jamie Jones, Jazzy
We Groovin
10
Myke Towers
La Capi
11
Justin Timberlake
Drown
12
Kasabian
Call
13
Rudimental, Skepsis, Charlotte Plank, Riko Dan
Green & Gold
14
Selena Gomez
Love On
15
Wes Nelson, Craig David
Abracadabra
16
Gryffin & Rita Ora
Last of Us
17
Connor Price & Tommy Royale
Overnight
18
Angelina Mango
La Noia
19
Geolier
I P’ me, tu P’ te
20
Good Neighbors
Home
21
Martin Garrix, Third Party, Oaks, Declan J Donovan
Carry You
22
Karol G, Tiësto
Contigo
23
Calvin Harris, Rag'n'Bone Man
Lovers In A Past Life
24
Solomon
Over
25
Dua Lipa
Training Season
26
Ariana Grande, Mariah Carey
yes, and?
27
Caravan Palace
Mirrors
28
Africanism, Aradyan, Bob Sinclar
Leleley
29
Annalisa
sinceramente
30
Beyoncé
Texas Hold ‘Em
31
Teddy Swims
Lose Control (Goddard Remix)
32
Sia, Kylie Minogue
Dance Alone
33
Usher
Kissing Strangers
34
Brittany Howard
Power To Undo
35
Gwen Stefani, Blake Shelton
Purple Irises
36
Fivio Foreign, Lil Tjay
Trauma
37
Jorja Smith
Finally
38
Sinkane
How Sweet Is Your Love
39
Alessandra Amoroso
Fino a qui
40
The Kolors
Un Ragazzo, Una Ragazza
41
Mahmood
Tuta Gold
42
Il Volo
Capolavoro
43
Negramaro
Ricominciamo Tutto
44
Tones and I
Dreaming
45
Inna
Cheeky
46
Justin Timberlake
Selfish
47
Jason Derulo & Michael Bublé
Spicy Margarita
48
Tom Walker
Head Underwater