The Playlist, Week of February 26th

Në këngën “Drown” nga Justin Timberlake, teksti thellohet në tema të dashurisë, tradhtisë, thyerjes së zemrës dhe vetë-realizimit. Protagonisti i këngës e gjen veten në një gjendje të trazuar emocionale, duke u ndjerë sikur po mbyten në një marrëdhënie që doli të jetë e cekët dhe mashtruese.

“Love On” nga Selena Gomez eksploron temat e dashurisë, pasionit dhe intimitetit. Le të zbërthejmë tekstet kryesore dhe të analizojmë kuptimet e tyre për të siguruar një kuptim më të thellë të këngës. Këngëtarja po ofron një përvojë transformuese dashurie, duke treguar se dashuria e tyre nuk është diçka. i zakonshëm, por më tepër një udhëtim emocionues dhe emocionues.

“Saturn” nga SZA është një këngë që reflekton ndjenjat e pakënaqësisë dhe mallit për diçka më shumë në jetë. Teksti i këngës mund të interpretohet si një eksplorim metaforik i kërkimit të kuptimit, përmbushjes dhe arratisjes nga vështirësitë e së tashmes.

1
Justin Timberlake
Drown
2
Kasabian
Call
3
Rudimental, Skepsis, Charlotte Plank, Riko Dan
Green & Gold
4
Selena Gomez
Love On
5
Kings Of Leon
Mustang
6
SZA
Saturn
7
Adekunle Gold
The Life I Chose
8
Conan Gray
Lonely Dancers
9
Nelson ft Craig David
Abracadabra
10
Gryffin & Rita Ora
Last of Us
11
Connor Price & Tommy Royale
Overnight
12
Angelina Mango
La Noia
13
Geolier
I P’ me, tu P’ te
14
Good Neighbors
Home
15
Martin Garrix, Third Party, Oaks, Declan J Donovan
Carry You
16
Karol G, Tiësto
Contigo
17
Teddy Swims
Lose Control (Goddard Remix)
18
Calvin Harris, Rag'n'Bone Man
Lovers In A Past Life
19
Solomon
Over
20
Southstar, Cosby, Sebo
Set Me Free
21
Dua Lipa
Training Season
22
Ariana Grande, Mariah Carey
yes, and?
23
Caravan Palace
Mirrors
24
Africanism, Aradyan, Bob Sinclar
Leleley
25
Claude
Écoutez-moi
26
Annalisa
sinceramente
27
Beyoncé
Texas Hold ‘Em
28
Beyoncé
16 Carriages
29
Sia, Kylie Minogue
Dance Alone
30
Usher
Kissing Strangers
31
Brittany Howard
Power To Undo
32
Gwen Stefani, Blake Shelton
Purple Irises
33
Fivio Foreign, Lil Tjay
Trauma
34
Jorja Smith
Finally
35
Sinkane
How Sweet Is Your Love
36
Alessandra Amoroso
Fino a qui
37
The Kolors
Un Ragazzo, Una Ragazza
38
Mahmood
Tuta Gold
39
Il Volo
Capolavoro
40
Negramaro
Ricominciamo Tutto
41
Tones and I
Dreaming
42
The Blessed Madonna, Clementine Douglas
Happier
43
Tom Walker
Head Underwater
44
Fall Out Boy
So Much (For) Stardust
45
Giant Rooks
Under Your Wings
46
Benjamin Ingrosso
Kite
47
Inna
Cheeky
48
Justin Timberlake
Selfish
49
Jason Derulo & Michael Bublé
Spicy Margarita