The Playlist, Week of May 13th

Kënga zyrtare e UEFA EURO 2024 është realizuar nga bashkëpunimi midis MEDUZA, OneRepublic & Leony, i cili titullohet “Fire” dhe flet rreth temave të qëndrueshmërisë, unitetit dhe fuqisë transformuese të dashurisë. Kënga portretizon një ndjenjë të kapërcimit të sfidave dhe gjetjes së forcës në bashkim, të simbolizuar nga imazhet e të qenit në zjarr dhe të shkëlqyeshëm përballë errësirës.

“After Hours” e Kehlani-t flet për dëshirën për lidhje intime dhe liri pa angazhim dhe kufizime. Tekstet përcjellin një ndjenjë të të jetuarit në këtë moment, duke shijuar një lidhje kalimtare por intensive me dikë pas orëve normale. Narratori thekson rëndësinë e të qenit i pranishëm, të ndihesh i lirë dhe të mos duash ta lidhësh personin tjetër. Është një ftesë për të ikur nga bota e jashtme dhe për t’u kënaqur me intimitetin e pambrojtur të natës.

“BOA” nga Megan Thee Stallion është një këngë që nxjerr vetëbesim dhe fuqi, me një mesazh të qartë për të pohuar dominimin e dikujt përballë kritikuesve dhe kundërshtuesve. Tekstet tregojnë qëndrimin e pafalshëm të Megan-it ndaj suksesit dhe individualitetit të saj, ndërsa thërret gjithashtu ata që përpiqen ta rrëzojnë atë.

1
bbno$
lil' freak
2
The Kolors
Karma
3
Ermal Meta
Mediterraneo
4
Francesco Gabbani
Frutta Malinconia
5
Dua Lipa
Happy For You
6
Dua Lipa
Whatcha Doing
7
MEDUZA, OneRepublic & Leony
Fire (Official UEFA EURO 2024 Song)
8
Kiesza
I Go Dance
9
Kehlani
After Hours
10
Gashi
Midnight Sun
11
Articolo 31 feat. Fabri Fibra, Rocco Hunt
Peyote
12
Ghali
Paprika
13
Chris IDH & Adassiya
By Myself
14
Wisin, Yandel
Perreo 101
15
Topic x A7S
Out My Head
16
ANOTR, Erik Bandt, Leven Kali
How You Feel
17
Megan Thee Stallion
BOA
18
Charli XCX
360
19
Mabel, Shygirl
Look At My Body (Pt.II)
20
Charlotte Plank
Nightshift
21
Max
Pinkberry
22
Travis
Raze The Bar
23
Ella Eyre
Ain’t No Love That Blind
24
Loreen
Forever
25
Camila Cabello, Lil Nas X
He Knows
26
Farruko, Sharo Towers
CARBON ARMOR
27
Lukas Graham
Cheat Code
28
Sia, Chaka Khan
Immortal Queen
29
Barry Can’t Swim
Kimbara
30
Tinlicked, Brian Molko
Nowhere To Go
31
Becky Hill
Right Here
32
Meghan Trainor
To The Moon
33
Lusaint
Sober
34
Paolo Santo
L’età d’oro
35
Noemi
Non Ho Bisogno Di Te
36
Coma Cose
Malavite
37
Anitta, Sam Smith
Ahi
38
Negromaro
Luna Piena
39
Sia, Paris Hilton
Fame Won’t Love You
40
Kygo, Zak Abel, Nile Rodgers
For Life
41
Dj Snake, Peso Pluma
Teka
42
Logic
44ever
43
Gaia
Dea Saffica
44
Foreign Teck, Eladio Carrión, Wisin, De La Ghetto
100xCiento
45
Artemas
I Like The Way You Kiss Me
46
ZAYN
Alienated
47
Imagine Dragons
Eyes Closed
48
Subsonica
Universo
49
Tori Kelly
Thing U Do
50
Hozier
Too Sweet