The Playlist, Week of May 27th

Kënga”Lunch” nga Billie Eilish eksploron temat e dëshirës, pasionit dhe materializmit përmes tekstit, ku kënga portretizon një ndjenjë të konsumimit të dikujt si një vakt, si metaforikisht ashtu edhe fjalë për fjalë, duke sugjeruar një dëshirë të fortë për praninë dhe thelbin e tyre. Krahasimi i të pasurit dikë për drekë me idenë që ai të kërcejë në gjuhën e folësit krijon një imazh të gjallë se sa magjepsës dhe i parezistueshëm është ky person për ta.

“I Had Some Help” nga Post Malone me Morgan Wallen eksploron temat e llogaridhënies, tradhtisë dhe përgjegjësisë së përbashkët brenda një marrëdhënieje toksike. Kënga thellohet në dinamikën e një marrëdhënieje romantike të trazuar ku të dyja palët janë bashkëpunëtore në rënien e saj.

“Jump” nga Tyla, Gunna & Skillibeng është një këngë që sillet rreth temave të vetëbesimit, sensualitetit dhe fuqizimit, veçanërisht përmes lenteve të shijimit të jetës dhe përqafimit të bukurisë dhe seksualitetit të dikujt. Teksti i këngës feston përvojat e artistëve të luksit, udhëtimit dhe dëshirës, duke theksuar gjithashtu rëndësinë e origjinalitetit dhe unike.

1
Sarah
Sexy Magica
2
Billie Eilish
Lunch
3
Post Malone
I Had Some Help
4
Gunna
one of wun
5
Tyla, Gunna, Skillibeng
Jump
6
XG
Woke Up
7
Rvssian, Rauw Alejandro, Ayra Starr
Santa
8
Eylia, Me & George
Do Me Right
9
Ofenbach & salem ilese
Ofenbach & salem ilese
10
Lucenzo
Fugir
11
Charlie Puth
Hero
12
Tujamo, Nathan C & Busy Reno
Lonely People
13
Nelly Furtado, Tove Lo, Sg Lewis
Love Bites
14
Blue
My City
15
Imagine Dragons
Nice To Meet You
16
Lenny Kravitz
Paralyzed
17
Rag’n’Bone Man
What Do You Believe In
18
Ñengo Flow x Wisin y Yandel
Puesta Pal Perreo
19
Lola Indigo, Manuel Turizo
1000COSAS
20
Chappell Roan
Good Luck, Babe!
21
Don Joe, Gué, Annalisa, Ernia
Istinto Animale
22
Ultimo
Altrove
23
Sophie And The Giants
Shut Up And Dance
24
Stray Kids, Charlie Puth
Lose My Breath
25
Ice Spice
Gimmie A Light
26
Childish Gambino
Little Foot Big Foot
27
Metro Boomin
BBL Drizzy
28
Black Eyed Peas, El Alfa
TONIGHT (Bad Boys: Ride Or Die)
29
DABABY
JUDY FT SKILLA BABY
30
London Grammar
Kind Of Man
31
Lupe Fiasco
Samurai
32
The Script
Both Ways
33
Bebe Rexha
Chase It (Mmm Da Da Da)
34
Ayo
Money Love
35
Aespa
Supernova
36
bbno$
lil' freak
37
MEDUZA, OneRepublic & Leony
Fire (Official UEFA EURO 2024 Song)
38
Kiesza
I Go Dance
39
Gashi
Midnight Sun
40
Topic x A7S
Out My Head
41
Max
Pinkberry
42
Travis
Raze The Bar
43
Ella Eyre
Ain’t No Love That Blind
44
Loreen
Forever
45
Barry Can’t Swim
Kimbara
46
Becky Hill
Right Here
47
Noemi
Non Ho Bisogno Di Te
48
Sia, Paris Hilton
Fame Won’t Love You
49
Logic
44ever
50
Artemas
I Like The Way You Kiss Me