Timeless Playlist, Week of April 3rd

Fitz and The Tantrums bëhen pjesë e listës me këngën e tyre të vjetër, “Out Of My League”, një këngë dashurie elektro-rock për një njeri që është përtej i goditur nga e dashura e tij. Është shumë e mirë për të qenë e vërtetë dhe protagonisti mund të presë që dikush ta mashtrojë, por për fat është më shumë se një ëndërr: është realitet. Kënga ka mbi 9 vite që është publikuar, por gjihtmonë do t’i rezistojë koh.

“Laughing On The Outside” është një këngë e punuar nga Bernadette Carroll. Muzika u shkrua nga Bernie Wayne dhe teksti nga Ben Raleigh. Kënga u publikua në vitin 1946. Kjo këngë ka shumë versione dhe kopertina, dhe ky version në veçanti u bë i famshëm për shkak të një shfaqje televizive britanike. Shfaqja televizive ka zhvilluar një ndjekje kulti dhe kolona zanore e saj përmban një koleksion të gjerë materialesh të vjetra nga artistë të shumtë amerikanë dhe francezë.

Duke u renditur në vendin e 255 (#259 në 2017) në listën e Rolling Stone me 500 këngët më të mira të të gjitha kohërave dhe me 1.3 milionë shitjet e tij vetëm në Mbretërinë e Bashkuar, “Heart Of Glass” e bëri Blondie një nga grupet më të njohura të viteve ’70. Fillimisht e quajtur “Once I Had A Love” dhe e referuar si “The Disco Song”, ishte një nga këngët e para të Blondie që u shkrua, megjithëse me një ritëm disko dhe një ritëm më të ngadaltë, derisa u aranzhua dhe u ri-regjistrua. si një melodi më e orientuar nga Pop, për të tingëlluar ashtu siç tingëllon tani.

1
boygenius
Cool About It
2
Kygo, Paul McCartney & Michael Jackson
Say Say Say
3
Olivia Dean
Dive On Tour
4
Jungle, Erick The Architect
Candle Flame
5
Cat Burns
live more & love more
6
Jenny Lewis
Psychos
7
City and Colour
The Love Still Held Me Near
8
Mychelle
Magical
9
Simply Red
Shades 22
10
Hak Baker
Windrush Baby
11
Woody
I Can't Believe It
12
Jhené Aiko
calm & patient
13
Jesse
Rainbow
14
Barrie
Ghost World
15
Beach House
Space Song
16
Fitz and The Tantrums
Out Of My League
17
Bernadette Carrol
Laughing On The Outside
18
Joe Cocker
Unchain My Heart
19
Blondie
Heart Of Glass
20
Kate Bush
Wuthering Heights
21
Bahamas
Lost In The Light
22
Tracy Chapman
Sing For You
23
Tom Grennan
Little Bit Of Love
24
Mayer Hawthorne
Just Ain’t Gonna Work Out
25
Antony & The Johnsons
Bird Guhl
26
Biig Piig
In The Dark
27
Baustelle
Milano è la metafora dell’amore