Top 50 Songs of 2023 From Top Awards

Programi maratonë ditën e fundit të vitit, rikthehet sërish në Top Albania Radio. Ashtu siç është traditë tanimë, do të njihemi me këngët më të mira të vitit 2023. Dhe ndoshta ajo që ka më shumë rëndësi për ne dhe duke i pasur më afër, janë këngët shqiptare. Ndërsa viti po mbyllet, Top Albania Radio me krenari prezanton pranë jush koleksionin  të këngëve  që kanë përcaktuar skenën shqiptare të muzikës në vitin 2023.

Ne krye të kësaj liste qëndron ”Me ty” nga Luiz Ejlli, e kush tjetër? Fenomeni dhe fituesi i ”Big Brother VIP 2” që theu rekorde në të gjitha platformat. Ishte pikërisht kënga që Luizi i dedikoi Kiarës teksa ishte brenda mureve të shtëpisë më të famshme në vend, që emocionoi jo vetëm Kiarën por shumë shqiptarë në shtëpitë e tyre. Nërkohë një tjetër këngë që u këndua gjatë spektaklit të “BBVIP” por jashtë mureve të shtëpisë, ishte ”Si na” nga Elvana Gjata.

Një këngë mjaft emocionuse sjellur nga artistja e cila ndoshta pati një ndër vitet më të rëndësishme të karrierës së saj, me momentin kulminant i cili ishte koncerit i saj në stadiumin ”Air Albania” që mblodhi mijëra të pranishëm për të ndjekur artisten teksa performonte live hitet e saj më të mira. E kur flasim për hite sigurisht që nuk mund të mungojë Yll Limani. ”Për kon je zbukuru” renditet në vendin e pestë të kësaj liste, ku në dy muaj klipi i kësaj kënge numëron plot 6 milion klikime në YouTube. Do të njiheni me 50 këngët shqiptare më të mira të këtij viti që po lëmë pas dalëngadalë, ato që na shoqëruan në çdo hap, dimër e verë, të trishtuar apo të lumtur… Shijojini!

1
Luiz Ejlli
Me Ty
2
Romeo Veshaj x Ledri Vula
E Keni Dit
3
Elvana Gjata
Si Na
4
Alban Skenderaj
Mbretër pa kurorë
5
Yll Limani
Për kon je zbukuru
6
Fifi ft. Ermal Fejzullahu
Trendafil Blu
7
Luiz Ejlli
Përjetësisht
8
Denk x Noizy
Andërr
9
Luiz Ejlli
Pa ty
10
Sardi & Marsela Cibukaj
Deti
11
Kejsi Tola
All Night
12
Donald
Nuk Je
13
Jericho
Ali Pasha i Janinës
14
Elhaida Dani
Vetja
15
Armaldo Kllogjeri
Ta Dije
16
Offchestra
Dimëroj
17
Aurela Gaçe
Unike
18
Capital T x EAZ x Rina Balaj
Dirty Move
19
Ardit Çuni
Leje
20
Pirro Çako
Shpirt
21
Diona Fona ft. Art
Dimër
22
Elai
Krenari
23
Gjon’s Tears
Midnight in Paris
24
Ronela Hajati
TQR
25
Dren Abazi
Ndoshta
26
Anxhela Peristeri x G-Bani
Të Dua
27
Semi Jaupaj
Lova
28
La Fazani
Gjemi do pare
29
David Dreshaj
Alkool
30
Besa
Tiki Tiki
31
Albora
Hala
32
Olimpia
SMR
33
Dafina Zeqiri ft. Elgit Doda
Si Mua
34
Agon Amiga x Lyrical Son
Kaluese
35
Gigliola Haveriku
Dy Fjalë
36
Semi Jaupaj
Autostradë
37
Klea Huta
4
38
Mozzik
Daddy
39
Vlashent Sata
Me Dasht
40
Alban Skënderaj
Obsesion
41
Luiz Ejlli X Donald Veshaj
2 Shotsa
42
Ledri Vula
Paranormal
43
Vedat Ademi x Klejti Mahmutaj
E dua
44
Klajvert ft. Lorenc Hasrama
Luj Luj
45
Luiz Ejlli
Frymë
46
Yll Limani
Ulu
47
Elvana Gjata
Synin
48
Fifi
Nale
49
Capital T
Malli Mka Marr
50
Luiz Ejlli
Amanet