Fashion Health & Beauty Lifestyle

Prerja ‘buzzcut’ e flokëve për meshkujt, trendi më i ri!

Fundi i fundit i vitit 2023 shënoi një nga humbjet më të mëdha të të famshmëve, flokët e bukur të Harry Styles. Në nëntor, ylli ndezi titujt kryesorë kur ai debutoi një prerje të re në një postim në Instagram për markën e tij të manikyrit Pleasing. “Po më lëndon emocionalisht, mendërisht dhe fizikisht”, shkroi një fans. Fraza “më shkatërroi jetën” u përdor nga një tjetër. Madje u përfshi edhe nëna e Styles, Anne Twist (disa emra vërtet të shkëlqyer në atë familje), duke i dalë në mbrojtje me një postim të sajin: “Lajmi i fundit: Janë flokët!”-thuhet në të.

Kur vjen nga Styles, është një deklaratë që thotë: “Po, kam flokë të pabesueshëm, por nuk më duhen për t’u dukur mirë”. Interneti ka mendime për këtë, sigurisht, por ju duhet të admironi guximin. “Nuk ka ditë të këqija flokësh për t’u frikësuar, vjen ashtu siç është”. Prerja e flokëve shkurt është një nga prerjet e flokëve më me ndikim të momentit.  Përveçse shënon një fillim të ri, stili buzzcut dëshmon gjithashtu një përgjigje të besueshme për disa nga çështjet më të zakonshme në kujdesin e meshkujve. Nuk mund të shqetësoheni për të stiluar flokët tuaj para punës ose një festë? Jeni mërzitur t’i tregoni berberit tuaj një foto të dikujt dhe jeni vazhdimisht të zhgënjyer kur papritur nuk dukeni aq mirë më pas? Ndoshta tani është koha për një fillim të ri tuajin.