R10 (Al)

Lindur në Tiranë më 17 nëntor 1991, R10(Al) ka patur gjithmonë një pasion për muzikën. Pavarësisht çdo zhaneri që ai luan, fokusi i tij kanë qënë zhanret elektronike si Trance, Psy-Trance e më vonë u dashurua me zhanret e tjera të stilit ‘Underground’ si Melodic Techno dhe Progressive House. Karriera e tij profesionale ka nisur në vitin 2012 nëpër lokalet më në zë të Tiranës e më vonë pasionin e tij e zhvilloi duke punuar në disa radio të kryeqytetit. R10(Al) gjithmonë ka synuar të promovojë muzikën elektronike në Shqipëri aq sa në vitin 2016 ai krijoi radion e tij online ku perveç zhanreve që ai pëlqen, përfshihen dhe ato komerciale. Në vitin 2019 ai realizoi 3 festivalet më underground të muzikës elektronike, ku në të tre edicionet pati sukses. Një vit më vonë ai themeloi shtëpinë e tij diskografike të fokusuar vetëm në muzikën elektronike dhe talentet e reja. Përzgjedhjen e R10 tashmë mund ta dëgjoni po ashtu në “Selected By”, së bashku me Dj-t tanë të tjerë.

Follow R10
Dj R10 (AI) – Spring Mix
1
Aspil, ZVS
Shut Up
2
ZHU, UPSAHL
Thrill Again
3
Robin Schulz & Topic ft. Oaks
One By One
4
Martin Solveig, Stefflon Don
I Don't Wanna Work
5
Michaël Brun, Naïka
Agua
6
Dimitri Vegas & Like Mike & Kim Loaiza
Fuego
7
ENISA ft Wenzl
Disco Cone (Take it High)
8
Anyma
Pictures Of You
9
Jax Jones, Zoe Wees
Never Be Lonely
10
Yung Filly
Grey
11
Pato's Groove, Manuel Voltolinas
Macao (Manuel Voltolinas Remix)
12
Songer
Toxic Freestyle
13
Playmen x Hadley
Luv You
14
The Weeknd, Madonna, Playboi Carti
Popular
15
Fly Project
Copacabana
16
Mike Perry ft. Mentum
Fell In Love With An Alien
17
Nathan Dawe x Bebe Rexha
Heart Still Beating
18
Timmy Trumpet & Tinie Tempah feat. Enisa
Blazin
19
Sam Feldt & Sofiloud
Memories
20
Ofenbach feat. Norma Jean Martine
Overdrive
21
Hugel x Cumbiafrica x Westend
AGUILA
22
The Blessed Madonna feat. Jacob Lusk
Mercy
23
Besomorph & RIELL
Casablanca
24
Michaël Brun, Anne-Marie, Becky G
Coming Your Way
25
Toko Maýo
Luna(Lalala)