Horoskopi Lifestyle

Sa besim keni te vetja? Horoskopi ju nxjerr zbuluar…

Dashi

Nëse do të organizonit një kurs të vetëvlerësimit, me siguri do të kontaktoheshit për të qenë mësues dhe me të vërtetë do të ishit më i miri në treg. Ju jeni të vetëdijshëm për të patur shumë cilësi, por nuk jeni të vetëdijshëm për të patur sa më shumë defekte (dhe, me të vërtetë, ju i konsideroni ato cilësi të karakterit tuaj).

Demi

Ju jeni njerëz që transmetojnë siguri dhe stabilitet dhe pikërisht për këtë mund të mendoni se keni vetëvlerësim të madh. E megjithatë, kjo nuk është gjithmonë rasti. Ose më saktë, ju jeni të vetëdijshëm për të patur kufij, nga të cilët nuk e lejoni veten të frenoheni dhe pengoheni gjithsesi.

Binjakët

Ju tregoni vetëvlerësim të madh, por është absolutisht e gabuar të mendoni se jeni ashtu siç e përshkruani veten. Në fakt është e nevojshme të mbani mend se tek ju jetojnë dy personalitete krejtësisht të ndryshme dhe ndërsa njërin e do për atë që është, tjetri mund të mëkatojë me talentin dhe aftësitë e dikujt.

Gaforrja

Padyshim që nuk mund të thuhet se keni një vetëvlerësim të fortë. Në të vërtetë, shumë shpesh keni kaq shumë komplekse sa dikush mund të mendojë se është shaka të dëgjosh të thuash sa e bukur, e mirë dhe e talentuar je. E vërteta është se ju keni një nevojë ekstreme për njohje dhe vini në dyshim ndonjë gjë në lidhje me pamjen tuaj fizike ose karakterin tuaj.

Luani

Fjala vetëvlerësim mund të jetë ai rreth të cilit rrotullohet tërë ekzistenca juaj. Ju jeni me të vërtetë të bindur se jeni më i bukuri, më inteligjenti, i zgjuari, i ëmbëli, e apasionuari.

Virgjëresha

Ndrojtja juaj dhe fakti që nuk doni të jeni në qendër të vëmendjes nuk do të thotë që keni vetëvlerësim të ulët. Me siguri nuk prireni të ekzagjeroni në vetvete, duke i dhënë veti dhe cilësi që nuk i keni, dhe gjithashtu keni një qëndrim shumë kritik dhe të ashpër ndaj vetvetes.

Peshorja

Pasiguritë tuaja të vazhdueshme në lidhje me vendimet që duhen marrë dhe zgjedhjet e rëndësishme që duhet të bëhen, janë sigurisht një pasqyrim i vetëvlerësimit të ulët. Fakti që gjithmonë përpiqeni të bëni diçka për të përmirësuar pamjen tuaj fizike, thjesht mund të tregojë se sa të pakënaqur jeni.

Akrepi

Edhe nëse nuk e kuptoni, një nga problemet tuaja më të mëdha është të mendoni se kurrë nuk mund të gaboni në asnjë rrethanë. Ju padyshim keni një vetëvlerësim shumë të lartë, i cili sidoqoftë bie ndesh me një realitet ku të tjerët ju tregojnë se edhe ju keni shumë mangësi.

Shigjetari

Ju pëlqen të bëni shaka në lidhje me vetëvlerësimin tuaj dhe shpesh ju portretizoni veten si njerëz shumë të talentuar në një mënyrë të gjallë, duke i lënë bashkëbiseduesit tuaj të pasigurt rreth serioziteti.

Bricjapi

Vazhdimisht përpiqeni të përmirësoheni dhe për ta bërë këtë, hiqni dorë nga shumë gjëra që mund ta bëjnë jetën tuaj jashtëzakonisht më të lehtë. Ndonjëherë jeni pak negativ dhe keni tendencën të shihni vetëm anën e shëmtuar të gjithçkaje, madje edhe veten dhe karakterin tuaj.

Ujori

Ju jeni njerëz të çuditshëm. Doni të qëndroni larg nga turma dhe të shfaqni një “diversitet” që nuk korrespondon gjithmonë me personalitetin tuaj të vërtetë. E vërteta është se e keni të vështirë të kornizoni.

Peshqit

Ju keni shumë më shumë vetëbesim sesa thoni dhe shumë shpesh ju pëlqen të jepni një imazh të njerëzve të pafuqishëm dhe të pasigurt, për të marrë më shumë hutim dhe mirësi nga të tjerët. Por ata që ju njohin mirë e dinë se jeni të vetëdijshëm për të pasur një forcë të madhe të brendshme, të aftë t’ju drejtojnë në momentet më të kërkuara të jetës.