Lifestyle Travel

Si të planifikoni pushimet e ëndrrave në Amalfi sipas këshillave të vendasve…

Pavarësisht nëse jeni duke eksploruar vijën bregdetare kinematografike me varkë, makinë ose këmbë, ose po kaloni mes butikëve vibrantë, shijoni delikatesat dhe pini kokteje nën perëndimet spektakolare të diellit, Bregu i Amalfit mbetet një destinacion ikonik pushimesh. Ja disa sekrete nga vendasit për një përvojë në Bregun Amalfi si asnjë tjetër…

Andrew Camera, menaxher i Hotelit panoramik Santa Caterina, në jug të qytetit Amalfi

Vendi im shumë i preferuar

“Më pëlqen shtegu i ecjes në majë të shkëmbit që njihet si Shtegu i Zotave [dhe është lehtësisht i aksesueshëm nga Hotel Santa Caterina], si dhe tarracën panoramike në Villa Cimbrone në Ravello dhe fshatrat Tramonti dhe Scala.”

Përvoja që ndodh një herë në jetë

“Merrni me qira një jaht privat për t’ju çuar nga Amalfi në Positano dhe Capri. Nuk ka mënyrë më të mirë për të përjetuar vërtetë Bregun Amalfi sesa në ujë.

Ushqimet lokale

“Ëmbëlsira dhe serbeto me limon – dhe limoncello…”

Diçka që vetëm vendasit e dinë…

“Të qëndrosh këtu, ku njerëzit vendas të bëjnë të ndihesh si në shtëpi larg shtëpisë, është një pjesë kaq e rëndësishme e përjetimit të vërtetë të ‘la dolce vita’.”

Maurizio Orlacchio, menaxher i përgjithshëm i hotelit të hapur së fundmi buzë shkëmbit Borgo Santandrea

Vendi im shumë i preferuar në Bregun e Amalfit

“Ndërsa Bregu i Amalfit festohet në mbarë botën për peizazhin e tij, pak njerëz dinë për një vend magjepsës të njohur si Lugina Ferriere. Kjo koshere e dikurshme industriale me farkë hekuri dhe mullinj ere është tani një rezervat natyror – dhe shtëpia e një specie të rrallë fieri me rrënjë që datojnë 65 milionë vjet më parë. Por për vendasit, tërheqja thelbësore është koleksioni i saj i ujëvarave, të cilat zotërojnë një bukuri eterike, përrallore. Thesaret për t’u admiruar gjatë kësaj ecjeje nëpër një pyll madhështor janë të panumërta.”

Për një përvojë një herë në jetë

“Dilni në një xhiro me varkë tradicionale peshkimi dhe zhytuni në limanet e pastër kristal të ishujve Li Galli, notoni në Fjord Furore dhe hani drekë në Nerano. Nëse jeni me fat, mund të shihni edhe delfinët…”

Për pamjet më të mira

“Duke qëndruar në një kep shkëmbor që dikur strehonte rrënojat e një vile romake, Villa historike Cimbrone dhe kopshtet e saj mburren me një nga pamjet më spektakolare të të gjithë Bregut të Amalfit. Rruga kryesore quhet Viale dell’Immenso dhe të çon nëpër parkun dhe kopshtet e mrekullueshme, ku mund të admironi tempuj të vegjël, një pjergull të zbukuruar me wisteria dhe statuja të bukura. Në fund të shtegut do të arrini në panoramën e famshme. Quhet Tarraca e Pafundësisë, sepse të duket sikur po shikon në pafundësi, ndërsa shikimi yt humbet në ujërat blu poshtë. Shikoni nga kangjella, e zbukuruar me një sërë bustesh mermeri dhe ndaloni për një moment për të admiruar pamjen e përsosur mbi Gjirin e Salernos.

“Gjithashtu, Punta Campanella është një brez mbresëlënës toke midis Gadishullit Sorrento dhe Bregut të Amalfit. Ajo ofron pamje që të lënë pa frymë mbi Gjirin e Napolit, Salerno, malin Vezuvius dhe Capri. Natyra simpatike e Punta Campanella ka mbetur e pandryshuar gjatë viteve, duke e bërë atë një vend thelbësor për t’u vizituar dhe një zonë me bukuri të patëmetë.”

Ushqimet lokale për të provuar

“Është shumë e vështirë t’i rendit, por këto janë ushqimet e mia që duhet të hamë: mocarela buall nga Agerola; colatura di alici (vaj i distiluar i açuges) nga Cetara (Delfino Battista); spageti alla Nerano; Pasticciotto-ja e famshme e limonit nga Pansa Pasticceria e Amalfit.

Diçka që vetëm vendasit e dinë…

“Në anën e majtë të Borgo Santandrea-s, duke parë drejt Amalfit, pikërisht në pikën ku kepja e Monti Lattari zbret deri në det, mund të shihni fytyrën e një plaku me hundë të madhe dhe mjekër të spikatur i shtrirë duke fjetur dhe zgjohesh çdo mëngjes me lindjen e diellit.”

Pse ka një dashuri kaq të qëndrueshme për Bregun e Amalfit?

“Bregu i Amalfit është destinacioni italian me të gjitha: kombinimi i përsosur i bukurisë, pamjeve që të lënë pa frymë dhe pozicionimit strategjik në kontinent me qasje të lehtë në Gjirin e Napolit, Capri dhe Ischia, dhe kaq shumë histori.”

Bianca Sharma, e manastirit të shekullit të 17-të, e kthyer në Monastero madhështor Santa Rosa, midis Positanos dhe Amalfit

Për një përvojë një herë në jetë

“Bëni një xhiro me varkë gjatë ditës për të shijuar notin në det – uji këtu është më i gjallë për shkak të përmbajtjes së kripës, kështu që të kesh mundësinë për të notuar në një shpellë buzë shkëmbit është emocionuese. Më pas, shijoni një drekë të shijshme në një nga restorantet e shumta të këndshme në pronësi të familjes buzë detit dhe një lundrim të qetë për në port, ndërsa dielli është ende i ulët në qiell.”

Ku të shkosh për të ngrënë dhe pirë

“Sigurisht, së pari duhet të mburrem për restorantin e vetë Monastero Santa Rosa, il Refettorio, ku shefi i kuzhinës Christoph Bob dhe ekipi i tij krijojnë kënaqësi të shijshme lokale me një kthesë të veçantë krijuese.

“Për një përvojë buzë detit, i preferuari im është Lido Azzurro në Amalfi. Për jetën në qytet, më pëlqen Da Gemma. Dhe për një përvojë të mrekullueshme të drejtuar nga familja me një qasje moderne ndaj ushqimit tradicional italian, adhuroj La Taverna del Leone në rrugën për në Positano nga Monastero Santa Rosa – këtu hanë pozitanezët vendas, veçanërisht jashtë sezonit të pikut. Një delikatesë lokale është pezzogna [krapi i detit] i pjekur në një kore kripe dhe makarona me kungull të njomë – të gjithë kanë mënyrën e tyre të preferuar për ta përgatitur atë dhe të gjitha janë të mahnitshme.”

Ku të bëni pazar

“Positano ofron një përvojë vërtet të bukur blerjeje, me shumë artikuj prej liri dhe qeramike të prodhuara në vend. Mysafirët e Monastero Santa Rosa mund të shijojnë udhëtimin lokal me traget nga Amalfi në Positano për të kaluar një ditë të këndshme atje.”

Vendi më i mirë në Monastero Santa Rosa

“Me të mbërritur, gjithmonë drejtohem drejt në tarracë të hyrjes për të ndjerë atmosferën dhe për të nuhatur aromat e mrekullueshme që duket se ekzistojnë vetëm në Bregun e Amalfit, veçanërisht në Manastir. Unë shpesh zgjatem në zonën e pishinës-kafenesë pas drekës. Ajri ndihet shumë i veçantë atje nën pjergull gjatë një pasditeje të ngrohtë.”

Diçka që vetëm vendasit e dinë…

“…janë shumë shtigje ecjeje. Përveç të mirënjohurit Sentiero degli Dei [Rruga e Zotave], njëra që ia vlen të shijohet është Valle delle Ferriere [Lugina e Hekurit]. Ajo ka një ndjenjë të botës tjetër, mitike; nuk do ta dinit kurrë që jeni kaq afër detit.”

Pse nuk zbehet asnjëherë dashuria për Bregun e Amalfit?

“Vendasit janë kaq mikpritës – mikpritja duket se është endur në ADN-në e tyre. Miqësia e tyre krijon humorin menjëherë dhe i lejon të gjithë të relaksohen dhe të gjejnë kënaqësinë që mund të ketë humbur në jetën e zënë. Pastaj, ka diçka në lidhje me ajrin e detit që më bën të ndihem e plotë dhe energjike.”

Antonio Sersale, nga Le Sirenuse me histori dhe në pronësi të familjes, në zemër të Positano

Për një përvojë një herë në jetë

“Zgjohuni në një suitë në Le Sirenuse, relaksohuni dhe shijoni mëngjesin në tarracën tuaj përpara se të shkoni në spa për një masazh. Zbrisni në skelë, ku do të gjeni një varkë me një shenjë peshku të kuq, e cila do t’ju çojë në restorantin Da Adolfo. Shijoni një drekë spektakolare dhe relaksohuni në plazh. Pak para perëndimit të diellit, varka magjepsëse Riva Aquarama Special do t’ju marrë nga plazhi kryesor për një ekskursion në mbrëmje rreth Bregut të Amalfit dhe Capri. Kthimi në Le Sirenuse, një aperitivo në barin e Aldo, e ndjekur nga darka në La Sponda, do të plotësojë këtë përvojë përrallore.

Vendi më i mirë në Le Sirenuse

“Bari i Frankos. Këtu ka një energji që ndihet nga të gjithë, duke sjellë gëzim dhe të qeshura – të dyja gjërat që babai im i donte në jetën e tij.”

Ku të shkosh për të ngrënë dhe pirë

“Zuppa di cozze në Da Adolfo; një club-sandwich në Le Sirenuse; pasta me kungull të njomë në Lo Scoglio; dhe një Dipinto di Blu në Franco’s Bar.”

Diçka që vetëm vendasit e dinë…

“Ka një shpellë sekrete të ujërave të ëmbla përgjatë vijës bregdetare me një hyrje të vogël. Uji është krejtësisht i pastër, i pijshëm dhe plot me minerale dhe vitamina natyrale. Ne shpesh shkojmë për një zhytje, por pretendojmë se nuk ekziston për të shmangur përhapjen e fjalëve nga shumë njerëz!”

Pse nuk zbehet asnjëherë dashuria për Bregun e Amalfit?

“Mikpritja dhe sharmi autentik i Italisë së Jugut; mrekullia gjeologjike e shkëmbinjve që precipitojnë poshtë në Detin Tirren të pastër kristal; shtëpitë e vendosura vertikalisht njëra mbi tjetrën; dhe labirintin e shkallëve që përshkojnë qytetet.”

Mariella Avino, e Palazzo Avino – e njohur në vend si ‘Pallati Rozë’ – në Ravello

Për një përvojë një herë në jetë

“Bëni një nga turnetë speciale në këmbë: e preferuara ime është rruga e perëndive. Ju mund të shihni perspektiva dhe qoshe të bregdetit që janë unike dhe të paharrueshme.”

Ku të shkojmë për të ngrënë dhe pirë

“Bregu i Amalfit ka të bëjë gjithashtu me shije unike. Një Martini me pika limoni nga Lobster and Martini Bar në Palazzo Avino është një domosdoshmëri – ne përdorim limon sfusato Amalfitano për ta bërë atë freskues dhe të shijshëm.

“Kur bëhet fjalë për dashurinë time të dytë, pica jonë Palazzo Avino e shërbyer në Clubhouse by the Sea është shumë e shijshme. Përbërësit përfshijnë domate të freskëta, mocarela, burrata, borzilok, açuge nga Cetara [në Campania] dhe lëkurë limoni sfusato.”

Vendi më i mirë në Palazzo Avino

“Solariumi në çati zë një vend të veçantë në zemrën time. Është pika më e lartë e pronës dhe ju keni një pamje të hapur nga sytë e shpendëve të vijës së bukur bregdetare. Nga atje, ju mund të dëgjoni vetëm zhurmën e këngës së shpendëve dhe ndiheni më afër qiellit sesa detit. Është magji e pastër në perëndim të diellit.”

Pse nuk zbehet asnjëherë dashuria për Bregun e Amalfit?

“Bregu i Amalfit është i humbur në kohë – është ende ashtu siç ishte shumë vite më parë dhe ofron atë lidhje me traditën dhe autenticitetin që çdo shpirt kureshtar kërkon.”