Celebrities Showbiz

“Sot më mungon babi…”/Vajza e Bruce Willis, bën postimin emocionues për babain e saj!

Shëndeti i Bruce Willis, që kur mjekët e diagnostikuan fillimisht me afazi dhe më pas me demencë frontotemporale, është përkeqësuar me kalimin e muajve. Sëmundja po përparon më shpejt nga sa pritej nga njerëzit më të afërt, gruaja e tij Emma Heming dhe vajzat e tij, në rrjetet e tyre sociale gjithmonë postojnë dhe bëjnë dedikime mjaft emocionuese për aktorin e njohur, për babain e tyre dhe momentet e paharrueshme që kanë kaluar së bashku.

Teksa vajzat e Bruce Willis, si Talulla dhe Scout Willis, si dhe ish-bashkëshortet e tij Emma Heming dhe Demi Moore, kanë dhënë përditësime për shëndetin e aktorit shpesh herë, tani edhe Rumer Willis ka reaguar gjithashtu. Aktorja 35-vjeçare ka publikuar një fotografi të viteve tetëdhjetë, ku ajo shihet në krahët e aktorit të njohur që në moshë të vogël fare.

Sot më mungon vërtet babai im!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rumer Glenn Willis (@rumerwillis)

Postimi tashmë ka grumbulluar më shumë se 100,000 pëlqime në Instagram. Fotoja është e viteve 1980, ku Bruce Willis është pa këmishë dhe shikon fëmijën e tij, Rumer Willis, e cila ka dorën e djathtë në gojë dhe ka veshur një fustan të bardhë me një rrip të bardhë koke.

Rumer Willis i ka kushtuar edhe postime të tjera babait të saj. Për shembull, më 19 qershor, kur Dita e Babait festohej në Shtetet e Bashkuara, aktorja postoi një fotografi të aktorit.