Fashion Lifestyle

Udhëzues dhuratash, 8 ide të sigurta për të lënë përshtypje tek ajo!

Kemi hyrë tashmë në dhjetor dhe me shumë mundësi që ende nuk i keni gjetur dhuratat e duhura për mamin, motrën, gruan, shoqen tuaj. Këtu hyjmë ne që t’ju ndihmojmë pasi kemi grumbulluar një udhëzues për disa nga dhuratat më të mira për gratë në jetën tuaj, kushdo qofshin ato. Nga çantat ikonë të dorës dhe këpucët perfekte për festën deri tek pajisjet e shtëpisë, këto janë tetë nga dhuratat më të mira që mund t’i blini grave përreth jush këtë sezon.

1. Çanta e përjetshme

Për këtë çantë dore, Gucci ka rikrijuar me dashuri një stil arkivor nga vitet 1950 prandaj emri i vitit 1955 dhe dizajni i tij klasik e bën atë një dhuratë vërtet të përjetshme. Sikur të mos mjaftonte kjo, grupi i detajeve të Gucci-t e çon atë në një nivel tjetër. Ka kanavacën e veshur me monogram, veshjet luksoze të lëkurës, ngjyrën jeshile dhe të kuqe dhe kapësen ‘Horsebit’ të dallueshme menjëherë.

2. Një triko e rehatshme

‘SAINT LAURENT’ ka krijuar trikon ideale për ditët e ftohta dhe gri të dimrit rreth Krishtlindjeve dhe më gjerë. Trikoja është bërë duke përdorur një përzierje leshi të butë, ndërsa modeli ngjyrë kafe është një pamje e disa prej bluzave më shumëngjyrëshe të veshura në këtë periudhë të vitit. E gjithë kjo e bën atë pjesë të përsosur të koleksionit të trikove të dimrit.

3. Qirinj dekorues

Dizajnerja pariziane Anissa Kermiche prodhon objekte të artit që festojnë pozitivitetin e trupit. Këto mbajtëse të qirinjve me materialin qeramik janë kaq të veçanta, ashtu edhe në formën e tyre. Secilit prej mbajtësve i jepet një dekor metalik ari, duke i dhënë një prekje klasit të dizajnit dhe do të thotë se ato janë po aq të mira sa stolitë e rafteve si mbajtëset e qirinjve në tavolinë.

4. Vathë me forma të veçanta

Nëse do të jepni bizhuteri këtë vit, mund ta bëni mirë. Këta vathë nga stilistja Lauren Rubinski janë vendi i përsosur për të filluar. Dyshja janë bërë duke përdorur flori 14 karatësh, i cili është derdhur në dy forma zemre, duke i bërë ato një dhuratë të mirëmenduar dhe të dashur për t’u bërë këtë vit.

5. Gjerdan me gur

Bizhuteritë e Jennifer Meyer arrijnë të jenë sa delikate dhe luksoze. Ky gjerdan është punuar me ar 18 karatësh, duke përdorur diamante dhe një smerald të vetëm. Vetë syri i keq besohet të jetë një simbol mbrojtës, që largon të keqen dhe ju mban të sigurt. Çfarë mund të dëshironi më shumë nga një dhuratë?

6. Mbajtëse kartëvizitash

Bukuria e dhënies së një mbajtëse kartash është se ata do ta përdorin atë çdo ditë. Sa herë që duhet të paguajnë për një kafe, ata do ta kërkojnë këtë dhuratë në çantën e tyre. Mos shikoni më tej se mbajtësja e kartëvizitave prej lëkure dhe kanavacë ‘jacquard’ të LOEWE, e cila përzien lëkurën e lëmuar me një seksion kanavacë të mbuluar në logon e famshme të anagramit të markës. Për një gjë thelbësore të përditshme, nuk mund të arrish shumë më mirë se kjo.

7. Punime artizanale për shtëpinë

Një pjesë e bukurisë së tasave nga Chloé qëndron në ndryshimet delikate midis secilit. Secili prej tasave është bërë nga artizanë duke përdorur argjilë me ngjyrë, që do të thotë se çdo pjesë është krejtësisht unike. Nuk ka shumë dhurata për të cilat mund të thuash këtë.

8. Këpucë me takë elegante

Të gjithë e dinë se Krishtlindjet janë gjithashtu sezoni i pikut të festave. Këto modele Hangisi janë bërë në Itali nga sateni ngjyrë smeraldi përpara se të përfundojnë me kopsat e mbuluara me kristal. Edhe nuanca e gjelbër i bën të ndihen goxha festive.