Celebrities Gossip Showbiz

Vajza e Angelina Jolie, Zahara, i bashkohet grupit historik dhe nuk përmend mbiemrin e babit të saj gjatë prezantimit!

Vajza e Angelina Jolie dhe Brad Pitt, Zahara u prezantua si një anëtare e re e bashkësisë Alpha Kappa Alpha, por la pa përmendur mbiemrin e babait të saj. Zahara, 18 vjeç, në një klip të shpërndarë nga Essence të mërkurën, 15 nëntor, tha:

Emri im është Zahara Marley Jolie. Unë jam numri shtatë i kësaj rreshti.

Në video, Zahara qëndronte përkrah motrave të saj, ndërsa ato paraqiteshin si klasa më e re e kapitullit Mu Pi në Kolegjin Spelman të Atlantës. Të gjitha gratë kishin veshur fustane të zeza ndërsa qëndronin në radhë duke pritur momentin e tyre për të kërcyer dhe prezantuar veten para turmës.

Ndërsa Zahara nis kapitullin tjetër të karrierës së saj në kolegj, një burim i thotë ekskluzivisht Us Weekly se ajo e kupton se çfarë nderi i madh është t’i bashkohesh AKA-së, e cila numëron Zëvendës Presidenten Kamala Harris, Brandy, Wanda Sykes dhe Yvette Nicole Brown. Burimishton se kalimi i Zahara-s në Spelman ka qenë me të vërtetë i qetë për të.

Zahara u zhvendos në kampusin e Spelman vjeshtën e kaluar, kështu që ajo kishte kaluar vitin e kaluar për t’u përshtatur me jetën e kolegjit. Ajo kurrë nuk e kishte problem të bënte miq apo të bashkohej me kolegët e saj studentë.

Që kur Zahara u regjistrua në HBCU në vitin 2022, Jolie e ka vizituar vajzën e saj në disa raste. Madje, aktorja e ndihmoi vajzën e saj të transferohej në konviktin e saj. Jolie në një postim në Instagram në fund të korrikut, shkroi:

Zahara me motrat e saj Spelman! Urime të gjithë studentëve të rinj që fillojnë këtë vit. Një vend shumë i veçantë dhe një nder të kesh një anëtar të familjes si një vajzë e re Spelman.