Celebrities Gossip Showbiz

Bill dhe Melinda Gates së shpejti do të bëhen gjyshër!

Jennifer Gates është në pritje të fëmijës së saj të parë me bashkëshortin Nayel Nassar. Vajza 26-vjeçare e miliarderit Bill Gates dhe ish-gruas së tij Melinda zbuloi lajmin e lumtur në Ditën e Falënderimeve teksa shfaqi barkun e saj.

Dyshja pozuan në oborrin e shtëpisë së pronës së familjes prej 142 hektarësh në North Salem, Nju Jork. Një foto e dytë tregoi një foto rrezatuese të Jennifer-it që vështronte barkun e saj ndërsa pozonte në një kopsht. Gjyshja krenare e ardhshme Melinda, 58 vjeçe, shkroi:

Nuk mund të isha më e emocionuar të takoja këtë vogëlush dhe të shikoja që ju të dy të bëheni prindër.

Foshnja e Jennifer dhe Nayel do të jetë nipi ose mbesa e parë për Bill dhe Melinda, të cilët u divorcuan në vitin 2021 pas 27 vitesh martesë. Të dy Bill dhe Melinda ishin aty për të ecur me Jennifer në ditën e saj të madhe vjeshtën e kaluar, duke lënë mënjanë dallimet në mes të divorcit të tyre.

Melinda ndau një nga fotot e para menjëherë pas martesës, duke treguar momentin kur ajo dhe Nayel u kthyen në korridor më 16 tetor 2021, momente pasi u shpallën burrë e grua. Jennifer postoi me krenari foton e dasmës në Instagram.