Celebrities Fashion Lifestyle

Burrat e veshur më mirë gjatë muajit mars 2023!

Në MR PORTER, ne na pëlqen të mendojmë se listat tona mujore të veshjeve më të mira shfaqin shumicën burrave me stil në të. Sigurisht, ka gjithmonë shumë pak aktorë – të kesh një stilist në listën e pagave të tua rrit shanset për t’u dukur me stilin një milion dollarësh – por ne gjithashtu nuk kemi frikë të shohim dhe më gjerë se kaq. Merrni këtë muaj, për shembull. Ne kemi pak aktorë të rinj (Justice Smith) dhe pak, dmth, aktorë më të pjekur (Keanu Reeves). Ne kemi në listë persona që hyjnë për herë të parë (Vassili Schneider) dhe kemi rikthimin e një të preferuari të MR PORTER (Hidetoshi Nakata). Po, ne e kemi futur dhe Evan Mock për të 675-ën herë radhazi, por kjo ndodh sepse ai është Evan Mock dhe duket gjithmonë i mrekullueshëm. Çështja është se nëse ndonjëherë keni nevojë për prova se stili i shkëlqyer nuk ka moshë apo profesion, atëherë djemtë e lartpërmendur janë mëse konkretë.

1.Keanu Reeves

Vetë Keanu Reeves ka kaluar në ekskluzivitetin e filmit “John Wick” dhe është zëvendësuar nga Ben Affleck si njeriu më i aftë për ‘meme’ në internet. Megjithatë, ekziston një ndjenjë që aktori është ende në gjendje të shkarkojë grupe aftësish – sigurisht kur bëhet fjalë për stilin. Ndërsa John Wick, vrasësi që adhuron qentë, u largua me paqartësi për të dalë në pension, Reeves shquhet për kostumet e tij të zeza, por ne i kemi vënë sytë në këtë kostum me tonet e jeshiles, të kompletuar me flokët e shpupuritur nga era. Dhe pqr të mos përmendur pastaj çizmet kamoshi kafe. Me një fjalë: “Uaa!”

2. Vassili Schneider

Aktori dhe modeli, Vassili Schneider, është diçka e veçantë në rreshtin e parë të Lanvin, kështu që nuk ishte surprizë e madhe ta shihje atë në shfaqjen e modës vjeshtë-dimër 2023 të markës në Paris këtë muaj. I veshur nga koka te këmbët në koleksionin pranveror të Lanvin-it dhe me flokët e tij plot stil, pamja e tij ishte më shumë se sa jeta reale – çfarë prisni nga Java e Modës në Paris? – por ka ende mësime që njeriu i zakonshëm në rrugë mund t’i heqë, si fuqia e një printi delikate dhe një palë pantallona me pala.

3. Donald Glover

Donald Glover qëndron në mes të një grupi të vogël burrash të Hollivudit, stili i të cilëve përshkruhet më së miri si “i çuditshëm, por funksionon”. Ky grup koordinues nga Zegna është në formë klasike (pantallonat me bel të lartë dhe këmisha me kopsa të fshehura nuk do të dukeshin të pavend për Gene Kelly), por nuanca e verdhë limoni e sjell pamjen në territorin modern. Në Instagram, stilisti i Glover u lëkund mes veshjeve krem që ai vesh këtu dhe një palë këpucë të zeza me majë në ngjyrë bajame – një problem i njohur për këdo që përpiqet të vendosë se çfarë të vesh me veshje me ngjyra të çelura.

4. Evan Mock

Përpara se të dilte në FERRAGAMO në festën e Oscars të Vanity Fair, Evan Mock tërhoqi një tjetër fitues të tapetit të kuq më herët atë mbrëmje në shtëpinë e Sir Elton John. Dhe, po, ky është vërtet Evan Mock që po shikoni. Në mënyrë krejt të papritur, aktori i “it-boy” ka hequr veshjet e tij rozë dhe ka hyrë në epokën e tij të kostumeve klasike. Një vështrim i shpejtë në kombinimin e mprehtë të mësipërm dëshmon se, me disa bizhuteri dhe një zgjedhje ideale këpucësh, ju mund të krijoni stilin që ju personifikon.

5. Justice Smith

Ylli i “Dungons & Dragons” mori pjesë në premierën e filmit në Nju Jork, i veshur me kompletin më komod lara-lara prej leshi BODE me motive vjeshte për pranverën – tani kjo po që është novatore. Për të mbetur tek stili ‘casual’, ai zgjodhi një këmishë të thjeshtë të bardhë – kopsat e sipërme të hapura, natyrisht – dhe këpucë ngjyrë bezhë Dr. Martens që përshtaten në mënyrë të përkryer me jakën e xhaketës.

6. Jamie Dornan

Veshjet e meshkujve mund të jenë në mes të një ndryshimi të atmosferës, duke u larguar nga stili i shthurur i rrugës drejt një pamjeje ‘smart’ dhe klasike, por ne mund të mos jemi plotësisht gati të heqim dorë, siç tregon Jamie Dornan. Aktori irlandez ishte në rreshtin e parë në shfaqjen LOEWE gjatë Javës së Modës në Paris, i veshur me atë që mund të përshkruhet vetëm si “e zgjuar në rrugë” – një pulovër oversize mbi një palë pantallona me shkëlqim nga Savile Row. Kohët e fundit vumë re se koleksionet e sezonit të ri “u rrënjosën te rrobat për të shkëlqyer, në vend që të rrinë brenda”, por ne do të ndjekim shembullin e Dornan këtu dhe do të pyesim, “pse jo të dyja?”

7. Hidetoshi Nakata

Nëse e keni pyetur ndonjëherë veten se çfarë ka bërë ish-ylli i futbollit, Hidetoshi Nakata që kur doli në pension në moshën 29-vjeçare, keni ardhur në vendin e duhur. Përveç zhytjes në historinë e vendit të tij dhe themelimit të kompanisë japoneze Craft Sake, një agjenci prodhimi, logjistike dhe ngjarjesh që synon të ruajë një nga zanatet më të gjata japoneze – fabrikën e birrës – 46-vjeçari tani po na kënaq sytë me stilin e tij. Arsyeja pse e duam atë që ai ka veshur në shfaqjen e fundit të Louis Vuitton? Asgjë nuk bërtet “të famshëm me këmbë në tokë” ashtu si një veshje tërësisht e zezë, e maskuar deri në detajet e fundit – nga nuancat e koordinuara deri tek xhinset perfekte të gjera.