Politikë
Ndarja nga jeta e Nishanit, Blinken: Ka kontribute në marrëdhëniet SHBA-Shqipëri

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka reaguar për ndarjen nga jeta të ish-presidentit Bujar…

Pse e do Berisha PD-në? Kulluri: Ai flet për të ardhmen që nuk ekziston, nuk rindërtohet shtëpia me të njëjtat tulla

Aktivisti i Partisë Demokratike, Edvin Kulluri është i bindur se e djathta nuk ka të…

PPE lë jashtë PD, Bardhi: Sali Berisha po e izolon Partinë Demokratike!

Rizgjedhja e Sali Berishës në krye të PD i ka dhënë pasojat e para. Partia…

Historiku, zgjedhja e presidentëve pas ndryshimeve kushtetuese

Mazhoranca dhe opozita konsumuan aktin e fundit kushtetues që imponononte konsensus, duke i hapur rrugë…

Kandidatura e Simon Mirakë, PS: Nuk merr mbështetjen tonë, nëse nuk hiqet firma e ‘katranit me bojë’

Kryetari i grupit të PS, Taulant Balla ka folur për debatin në lidhje me propozimin…

Simon Miraka nuk pranohet në Komisionin e Dosjeve, Berisha akuza Ballës e Bardhit!

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi sot se “minoriteti në Shqipëri është diskriminuar nga…

Refuzimi i Simon Mirakës, reagon grupi i Alibeajt: Nuk kundërshtuam emrin por propozimin e Berishës

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike në mbështetje të Alibeajt, ka reaguar përmes një postimi në…

Ezaurohet edhe raundi i tretë, Presidenti pritet të zgjidhet në të 4-in nga maxhoranca!

Ezaurohet edhe raundi i tretë për zgjedhjen e presidentit të ri të vendit. Pas leximit…

Skadon afati i opozitës për Presidentin, Kuvendi nesër seanca e raundit të tretë

Ka skaduar  afati i fundit i opozitës për të propozuar emrat e saj si kandidatë…

Zgjidhen 20 anëtarët e kryesisë, hapat e fundit drejt riorganizimit të PD, rithemelimi mbyll mandatin

Rithemelimi shënoi hapat e fundit drejt riorganizimit të forumeve drejtuese të Partise Demokratike, me zgjedhjen…

Përfundon numërimi për anëtarët e kryesisë së PD, dalin fituesit!

Ka përfunduar numërimi i votave për anëtarët e rinj të Kryesisë së PD-së. Belind Këlliçi…

Ndërroi jetë sot në Gjermani, profili i Bujar Nishanit!

Ndërroi jetë sot në moshën 55-vjeçare, ish-presidenti i Republikës, Bujar Nishani, i cili mbylli sytë…

Berisha: “PD me drejtim të dështuar në 8 vite!”

Sot mbledhjen e Këshillit Kombëtar, kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u shpreh se “PD…

PD zgjedh sot Kryesinë!

Partia Demokratike zhvillon sot zgjedhjet për Kryesinë.  Në orën 11:00 nis mbledhja e Këshillit Kombëtar…

Alibeaj i përgjigjet Berishës: Ata që janë në pazare të fshehta me Ramën, janë sot të njëjtët që hedhin baltë!

Kryetari i grupit parlamentar të PD-së, Enkelejd Alibeaj i përgjigjet akuzave të Sali Berishës, i cili…

Qeveria hoqi dorë nga rekurset në Gjykatën e Lartë, Berisha: Po amnistohet mafia e pronave

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, në konferencën e tij të përjavshme me gazetarët, deklaroi…

Maxhoranca i përgjigjet demokratëve për zgjedhjen e presidentit!

Maxhoranca thekson se “Partia Socialiste e ka legjitimitetin ta zgjedhë presidentin”, por se “do të…

Alibeaj: “Të mos marrim pjesë në raundin e tretë të votimit për presidentin!”

Enkelejd Alibeaj sugjeron që demokratët të mos marrin pjesë në raundin e tretë të votimit…

Do të ketë bashkëpunim me Berishën? Si përgjigjet zyrtari i Parlamentit Europian

Zv. presidenti i Grupit Parlamentar të PP, i pyetur nëse do të bashkëpunojë me Partinë…

Rama takim me ministrin Dendias: Bisedë e frytshme për çështjen që bashkojnë popujt tanë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, priti në një takim ditën e hënë Ministrin e Jashtëm…

Ku është SPAK? Balla i drejtohet Berishës: Njihi merita Lulit, të dha tokë që nuk të takonte, korrupsion me kompleksin “Partizani”

Pas akuzave të ish-kryeministrit Berisha për Elisa Spiropalin dhe favoreve që kjo e fundit i…

E njihni Berishën kryetar? Grida Duma bën “kthesë”: Respektojmë vullnetin e demokratëve

Deputetja demokrate, Grida Duma ka nënëkuptuar se do ta njohë zgjedhjen e Sali Berishës në…

A të kanë uruar ndërkombëtarët për zgjedhjen në krye të PD? Ja si përgjigjet Berisha

Ndonëse asnjë nga ndërkombëtarët nuk e ka uruar publikisht për zgjedhjen e tij në krye…

Komisioni i Ligjeve konstaton mungesën e kandidatëve për president/Raundi i dytë i votimit, pa emra!

Ende asnjë emër kandidati për presidentin e ri të vendit, ndaj digjet edhe raundi i dytë…

U rizgjodh në krye të PD-së, Berisha: “Mision të shpëtojmë Shqipërinë!”

Pasi mbështetësit e Grupit të Rithemelimit e zgjodhën në krye të Partisë Demokratike, me rreth…

Nuk ka surpriza, Sali Berisha rizgjidhet kryetar i Partisë Demokratike

Ka përfunduar numërimi i votave për kreun e ri të Partisë Demokratike në shumicën e…

Mbyllet procesi zgjedhor për kreun e PD-së, nis numërimi i votave

Procesi i votimit për zgjedhjen e kryetarit të ri të Partisë Demokratike ka përfunduar në…

Zgjedhjet për kreun e PD, voton Shkëlzen Berisha, ja sa është pjesëmarrja deri në 15:00

Djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha ka votuar pasditen e sotme në zgjedhjet që…

Kërkesa nga degët e PD, shtyhet orari i votimit për kreun e ri të demokratëve

Është shtyrë me 2 orë procesi i votimit për kreun e ri të PD-së. “Komisioni…

Votimi për kreun e PD-së, Albana Vokshi informon mbi pjesëmarrjen!

Zgjedhjet për kryetar të PD-së, deri në orën 13:00 votuan 24 mijë e 125 votues,…

Berisha voton për kreun e PD-së dhe krahason zgjedhjet me procesin për presidentin!

Sali Berisha dhe bashkëshortja votuan në selinë e Partisë Demokratike në zgjedhjet për kryetarin e…

PS sërish thirrje PD-së të sjellë kandidatin për kreun e shtetit!

Ndërsa nesër pasdite, Kuvendi i Shqipërisë zhvillon raundin e dytë të votimit për zgjedhjen e…

Sot zgjedhjet për kryetar të PD-së/Sali Berisha dhe Ibsen Elezi në garë!

Sot zgjidhet kryetari i Partisë Demokratike, në një garë mes ish-liderit Sali Berisha, i cili…

Status ‘vend i asociuar në BE’, Meta: Ide individuale e disa zyrtarëve! Opozita gabime fatale; asnjë këshillë për të

Deklaratën e bërë nga Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Miches, se vendeve të Ballkanit mund…

Elezi kërkon sërish shtyrjen e zgjedhjeve për kryetar të PD: Ka shkelje statutore dhe ligjore!

Shtyrjen e procesit të zgjedhjeve për kryetarin e Partisë Demokratike ka kërkuar kandidati përballë Sali…

Berisha për zgjedhjen e presidentit: “Parodi e neveritshme!”

Ndërsa grupi parlamentar i PD-së mblidhet sot në orën 16:00 për të zhvilluar diskutim të…

Zgjedhja e presidentit, opozita vijon konsultimet për emrat!

Zgjedhja e Presidentit, kreu i grupit demokrat, Enkelejd Alibeaj vijon sot konsultime me deputetët dhe…

‘Rithemelimi’ paralajmëron bojkot në mbledhjen me Alibeajn për presidentin: Ai nuk ka asnjë tagër për propozime!

Deputeti, Oerd Bylykbashi i është përgjigjur kreut të Grupit të PD Enkelejd Alibeaj. Bylykbashi ka…

Presidenti i ri, dalin emrat e propozuar nga PD/Alibeaj flet për procedurën e zgjedhjes!

Kryetari i grupit demokrat, Enkelejd Alibeaj, foli sot për procedurën e zgjedhjes së Presidentit të…