Celebrities Magazine Showbiz

Clint Eastwood rishfaqet pothuajse i panjohur në moshën 93-vjeçare!

Clint Eastwood bëri një paraqitje të rrallë publike në vendlindjen e tij në Kaliforni pas takimit me konservatoren e njohur Jane Goodall dhe pamja e tij e re ka ngjallur një befasi në mesin e fansave të filmit. Ish-aktori dhe regjisori, tashmë 93-vjeç, është një nga emrat më të njohur të showbiznesit. Por disa do ta kishin të vështirë të zgjidhnin fituesin e katërfishtë të Oscar-it, duke gjykuar nga pamja e tij më e fundit.

Përpara ditëlindjes së tij të 94-të më 31 maj, Eastwood, i cili shërbeu dy vjet si kryebashkiak i Carmel-by-the-Sea në mesin e viteve 1980, u paraqit në një ngjarje në qytetin e tij të lindjes më 24 mars. Sipas New York Post, ylli i ‘The Good, Bad and The Ugly’ Eastwood ishte i pranishëm në qendrën kulturore lokale Sunset në Carmel për të marrë pjesë në një fjalim të organizuar nga Goodall. Ngjarja u organizua si pjesë e turneut të Goodall për të festuar ditëlindjen e saj të 90-të dhe u prezantua nga Rrjeti për Ruajtjen e Kafshëve të Egra. Asaj iu bashkuan një mori VIP-ash të tjerë para ngjarjes, por pamja e Eastwood ishte surpriza më e madhe.

I famshëm për nofullën e tij të rruar pastër dhe frizurën e zhveshur, ai mbante një mjekër të bardhë me shkurre dhe një këmishë fanelle me kuadrate blu, së bashku me pantallona gri dhe atlete. Duke marrë pjesë në ngjarje me një asistent, ai dukej se ishte një vëzhgues i mprehtë i ngjarjes, ndërsa Goodall foli për vitet e punës së saj me primatët. Kjo me siguri do të kishte zgjuar interesin e tij, pasi Eastwood është një dashamirës i njohur i kafshëve. Ai luajti në filmin komedi të vitit 1978 ‘Every Which Way but Loose’ së bashku me Clyde, një orangutan. Ai gjithashtu rriti fëmijët e tij në fermën e tij në Carmel në vitet 1980, e cila ishte e rrethuar nga një shumëllojshmëri kafshësh të ndryshme.

Çfarë po bën tani Clint Eastwood?

Nëse dikush mendonte se vitet e tij të avancuara do ta bindnin Eastwood të tërhiqej nga industria e filmit, do të gabohej. Edhe pas 70 vitesh pune në Hollywood, Eastwood po gjen projekte të reja për të punuar. Ai aktualisht është duke drejtuar dhe prodhuar një film të quajtur ‘Juror No. 2’, një dramë në sallën e gjyqit me Nicholas Hoult dhe Toni Collette.

“Jurori No. 2”, i cili filloi xhirimet në qershor, tregon historinë e një juristi dhe familjari, Justin Kemp (Hoult), i cili kupton se ishte ai që vrau viktimën në një rast ngarje të pakujdesshme.