Celebrities Gossip Magazine Showbiz

Daniel John Valtier: Kush është në të vërtetë ndjekësi i Shakira-s?!

Lajmet për vendndodhjen dhe jetën private të Shakira-s janë përhapur dhe komentuar gjerësisht, por tani, një episod që përfshin ndjekësin e saj ofron një fjalë të kujdesshme. Ndërkohë që autoritetet e Miami-t vepruan në kohë dhe arritën të kontrollonin situatën, shqetësimi mbetet në ajër.

I identifikuar si Daniel John Valtier, mbërriti pas mesnate në shtëpinë e këngëtares kolumbiane në qytetin e lartpërmendur të Floridës. Ndonëse nuk kishte asnjë kontakt me të, ai u arrestua pasi tregoi se ideja e tij ishte t’i afrohej me argumentin se ishte gruaja e tij. Përveç faktit që ai ka mbërritur në shtëpinë e saj, gjërat kishin muaj që po zhvilloheshin. 56-vjeçari la të kuptohej se lidhja e tyre ishte reale dhe madje pretendoi se fliste për fëmijët e këngëtares, Milan dhe Sasha, të cilët ajo i ndan me ish-futbollistin e Barcelonës.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NBC 6 South Florida (@nbc6)


Kjo u bë e ditur në tetor 2023, por sipas raportimeve në shtypin amerikan, gjërat u përshkallëzuan me postimet e tij në Instagram. Së pari, ai i dërgoi asaj dhurata duke përfshirë verë, çokollata dhe sende sentimentale midis ditëve të fundit të 2023 dhe ditëve të para të vitit të ri. Këshilltarët e Shakira-s komunikuan me burrin, duke i kërkuar që të ndalonte së bërë këto lloj postimesh dhe të sqaronte situatën. Pavarësisht kësaj, ai vazhdoi të kontaktojë me të dhe i shtoi përpjekjet e tij kur u kthye në shtëpinë e saj.

Pas arrestimit dhe në seancën e zhvilluar disa ditë më vonë, Valtier ka vazhduar me rrëfimin e tij. Edhe pse gjykatësi u përpoq ta bënte atë të vinte në vete dhe të shpjegonte sjelljen e tij, ai qëndroi në këmbë, duke e çuar atë në një urdhër ndalimi dhe garanci prej 100,000 dollarësh. Gjykatësi deklaroi:

50,000 dollarë nuk janë të mjaftueshme për të mbrojtur komunitetin dhe në veçanti këtë viktimë. Unë do ta rris 100,000 dollarë sepse ndjej se duhet të bëj me urdhrin e qëndrimit larg.