Celebrities Film & Tv Gossip Showbiz

“E konsideroj off-side…”/ Iliri Shaqiri flet për lojën e banorëve në “BBV2”!

Mbrëmjen e sotme ka filluar sezoni i dytë i emisionit të vëllezërve Veshaj. Me një larmishmëri temash, të ftuar VIP, lojërash dhe performancash në studio, ‘Më lër të flas’ sjell alternativën më të mirë për të kaluar disa momente me të qeshura, energji dhe situata që nuk i keni parë në asnjë program televiziv.

Ndoshta nuk e prisnim por ja që ndodhi, i ftuar në emisionin “Më lër të flas” ka qenë Ilir Shaqiri. Për herë të fundit ishin parë bashkë në finalen e ‘BBVIP1’, por mesa duket Iliri dhe Donaldi, i kanë lënë pas mëritë dhe sot janë pajtuar.

Ndër të tjera të dy finalistët e BBV1 nuk lanë pa komentuar edhe lojën e banorëve që vazhdojnë në edicionin e dytë të këtij super formati, ku Iliri tha se:

Për mua kjo është një lloj abstraktizmi, karakterial që un e konsideroj off-side, jashtë loje sepse nuk mund të të shaj natën dhe të qesh ditën. Në të gjithë kontekstin e lojës kjo nuk më pëlqen. Ne kishim lojëra po çdo gjë ishte në normat e njerëzillëkut, kurse kjo lloj sjellje që shoh me banorë kanë aty me njëri-tjetrin nuk është reale dhe e pranuar për mua. Ofendimet tona ishin perandor, legjendë. Çun i shtrembët të kam thënë…

Më pas Romeo e pyeti nëse Iliri mendon se këtë vit produksioni do jetë i drejtë dhe do ia japë atij që do e meritojë?

Kjo është pyete 100 mijë euroshe. Padiskutim që po.