Sport

Egnatia i merr barazimin Partizanit, kryeson me +10. Tirana i falet VAR-it, bardheblutë fitojnë me vuajtje kundër Kukësit!

Partizani nuk ka mundur të shkojë më shumë se një barazim 1-1 me Egnatian në fushën e tij, duke e lënë e lënë sërish diferencën +10 pike në favor të rrogozhinasve.

Miqtë kaluan të parët në avantazh me Spahiun në minutën e 59-të, ndërkohë që të kuqtë arritën të barazojnë vetëm në minutën e 90-të me Skukën.

Teuta shënoi një fitore të thellë 3-0 përballë Skënderbeut, duke i lënë Kukësit vendin e fundit.

Tirana ka marrë një fitore të vuajtur kundër Kukësit, teksa për përmbysjen 3-2 ndaj verilindorëve i është dashur dy herë “ndihma” e VAR-it, pasi u akorduan dy penallti për bardheblutë. Vendësit kaluan të parët në avantazh me Salamin dhe më pas barazoi Latifi pas një pasigurie të portierit Tafas.

Dragoshi shënoi sërish për skuadrën e Kukësit, duke e bërë trajnerin Emiljano Çela të ëndërronte një fitore në debutim, por në minutat 69-të dhe 89-të, u akorduan 2 penallti me VAR, për skuadrën e Ahmatajt dhe në fund, 26 herë kampionët e Shqipërisë, e përmbysën rezultatin duke marrë një fitore të çmuar.

Ndërkaq po luhen Partizani-Egnatia dhe Teuta Skënderbeu. Durrsakët kanë kaluar në avantazh aktualisht me anë të Dacit në minutën e 18-të.

Ndeshjet sot

Kukësi-Tirana 2-3

Partizani-Egnatia 1-1

Teuta-Skënderbeu 3-0

Ndeshjet Nesër

Laci-Vllaznia 13:30

Erzeni-Dinamo 13:30

Renditja provizore

Skuadra               ND          Pikë

Egnatia                 22           47

Partizani               22           37

Vllaznia                21           33

Tirana                   22          33

Laci                       21           26

Dinamo                20           25

Skënderbeu         21           25

Erzeni                   21           22

Teuta                    22           21

Kukësi                  21           19